Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Prof.Dr Ahmet Rasim Küçükusta’dan inanılması güç iddialar. Bu açıklamalar bildiklerinizi derinden sarsacak.

Devamını Oku…
27 Kasım 2017 - 3:07 'de eklendi ve 564 kez görüntülendi.


Prof.Dr Ahmet Rasim Küçükusta’dan inanılması güç iddialar. Bu açıklamalar bildiklerinizi derinden sarsacak.

TGRT HABER TV’de konuşan Prof. Ahmet Rasim Küçükusta, “Yazılan ilaçların, çekilen filmlerin, yapılan aşıların çoğu gereksiz” şeklinde konuştu.

Profesör Ahmet Rasim Küçükusta ezberleri bozdu. Dünya sağlık kartellerini eleştirdi. “Hastaneye giderseniz sizi zorla hasta ederler” dedi. TGRT HABER TV’deki “Ercan Gürses’le Haftasonu” programına konuk olan Küçükusta, bizim gibi sade vatandaşlar için korkunç iddialar ortaya attı. İşte o çarpıcı sözler:

– MR’ların yüzde 90’ı gereksiz yere çekiliyor. – Kanser taramalarının çoğu kandırmaca. İnsanlar kendilerini kullandırmasın. – İlaçların çoğu boşa veriliyor. Yüzde 37’si çöpe gidiyor.
– Antibiyotik yazan değil, yazmayan doktor makbuldür. Ama bizde tam tersi geçerli maalesef.

– Grip aşılarının etkinliği sıfır. Ben hayatta vurdurmam. – Her yıl gereksiz yere binlerce biyopsi yapılıyor, röntgen çekiliyor.- Leblebi çekirdek yer gibi anjiyo yapılıyor. Stent takılıyor.
Bunlar vücuda zarar veriyor.

Hastaneye gittiğimizde doktorlardan duyduklarımızın tam tersini söyledi.– Check-up kampanyaları gerçek bir tuzak. Akciğer filmi vücudunuza zarar veriyor. – Insanlar kendiliğinden geçecek hastalıklar icin kesinlikle hastanelere gitmesinler. Tahliller vücuda radyoaktif ışın veriyor. Gereksiz ilacın faydası yok zararı var.

– “Başlangıç” diye bir şey uyduruldu. Hastalara, alzheimer, reflü, astım başlangıcı teşhisi konuyor. Amaç hastayı boş çevirmemek. Başlangıç diye bir şey yok. Ya hastasın ya değilsin. – Kolesterol ilaçlarının tedavi yüzdesi çok düşük. Zararı daha fazla. Hayat tarzınızı değiştirmek ilaçtan çok daha etkili. Doğal beslen, hareket et bu beladan kurtul. – Nodül çok abartılıyor. Nodülün kansere dönüşme ihtimali çok düşük. Bunun için gereksiz tahlil ve teşhisler yapılıyor.

– Vitamin haplarının sağlam insanlara hiçbir faydası yok. “Ben yorgunum” diye vitamin hapı alınmaz.
– Köpek balığı kıkırdağı ile kanser tedavi edildiği iddiası tamamen uydurma. Köpek balıklarının kansere yakalanmadığı düşüncesi de safsata. Bu hayvanlarda kırk çeşit kanser tespit edildi.

– “Bitkisel ilaçların hepsi masumdur. Yan etkisi yok” düşüncesi doğru değil. Unutmayın, haşhaş, tütün, zehirli mantar da birer bitki!

Şeklinde yaptığı açıklamalar da tık dünyasında tartışmalara neden oluyor, Küçükusta gibi uzmanların aşırı ilaç tüketimine şiddetle karşı çıktığı gibi bazı vatandaşlar ise tamamen ilaç tüketimini keserek kendilerini ve ailelerini ciddi tehlikeye atıyor.

Bunları biliyor muydunuz?

Bulaşık makinesine koyduğunuz deterjan ve parlatıcıları eğer çok iyi yıkamazsanız, kıyafetlerinizi temizlesin diye kullandığınız o maddeleri tüketmiş vücudunuza almış olursunuz. Deterjan yerine karbonat, parlatıcı yerine de sirkeyi denediniz mi?

Zeytin yağı ve kostik ile doğal sabun üretebilecekken, kimyasal sabunlar ile her gün elinizi ve yüzünüzü yıkıyorsunuz, peki bu maddeler ne kadar güvenli? Şehir hayatında egzoz ve baca dumanları ile her geçen gün hava diye aldığın şey aslında zehir.

Sağlıklı beslenmeye vaktin yoktu, çok işin vardı ve Fast Food müdavimlerinden oldun. Vücudunu beslesin diye aldığın her bir lokma seni daha da güçsüzleştirdi.

Sonuç hastalık, alerji ve zayıf bünyeden kırılıyoruz. İlaçları tonla tüketiyoruz.
Hadi seni geçtik de peki ya çocuğunun suçu nedir? Bu gidişe dur demek elimizde değil mi diyorsun, yapacak hiç bir şeyimiz yok mu? Önce sorunu tespit edelim sonra çaresini arayalım, fakat çoğu kişinin bu durumdan haberi bile yok ki… Lütfen bunu herkese ulaştıralım… Özellikle facebook’tan paylaşın.
Sağlıklı mutlu günler dileriz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER