Hayret Türkiye

Devamını Oku…

İcra ile dolandırıcılık numarası…

Devamını Oku…
22 Kasım 2017 - 2:51 'de eklendi ve 721 kez görüntülendi.


Çaldıkları kimlik bilgileriyle İcra dairesine gidiyorlar… 18.40 TL başvuru harcını yatırıyorlar. Sizin hakkınızda İLAMSIZ İCRA TAKİBİ başlatıyorlar. Borç miktarına ise kafalarına göre ne isterlerse onu yazıyorlar. Sonrası ise fena. Sorumluluk tamamen sizde.

Haberlerde hep duyarsınız, filan şirketten şu kadar kimlik bilgisi çalındı. Şu sisteme sızdılar bilgileri aldılar vb. İşte hırsızlar o çaldıkları kimlik bilgileri ile türlü türlü dolandırıcılık yöntemi geliştiriyorlar.

Devlet ve yetkililer devamlı bu yeni yöntemlere karşı tebdirler geliştirse de bu döngü tedbir, yeni yöntem şeklinde devam ediyor. Bu numaralara karşı mağdur olmamak için lütfen uyanık olalım ve dolandırıcıların geliştirdiği yöntemlere karşı ne yapmamız gerekiyor öğrenelim.

Tabi bu bilgileri herkes ile paylaşarak bu yöntemlerin etkisiz hale gelmesini sağlayabiliriz. Lütfen ihmal etmeyin.

Borç kısmına istedikleri miktarı yazıyorlar ve sizden şikayetçi oluyorlar. 250 TL’de yazabilirler, 2500 TL de. Sonra işlem başlıyor. Postası kapıya geliyor size ÖDEME TEBLİGATINI veriyor, siz de merakla bu da nedir diye alıyorsunuz ve başlıyorsunuz okumaya.
Tanımadığınız bir kişi sizin ona borçlu olduğunuzu söylüyor ve sizden parasını istiyor. Her halde bir yanlışlık oldu diyerek yırtıp atıyorsunuz doğal olarak, çünkü böyle birini ne tanıyorsunuz ne de bir borç aldınız veya bir tanıdığınıza soruyorsunuz olmaz öyle şey at gitsin diyor ve işte tam o anda büyük hatayı yapmış oldunuz…

Çünkü iş daha yeni başladı. İtiraz süreniz 1 hafta, bu süre doldu tebligatı aldınız ve itiraz etmediniz… KABUL etmiş oldunuz. Hemen ensenize biniyorlar, haciz memuru kapıda.

Elinize böyle bir tebligat geçtiği anda hemen itiraz etmelisiniz. Eğer itiraz ederseniz karşı taraftaki kişi dolandırıcı olduğun için size İTİRAZ İPTAL DAVASI açmayacaktır. Yani itiraz ettiğiniz anda olay kapanır ve kurtulmuş olursunuz.

Siz kurtuldunuz fakat dolandırıcılar işin peşini bırakmıyor. Bir sonraki vatandaşımızı tuzaklarına düşürmek için aynı yönteme devam ediyorlar. Peki biz ne yapabiliriz?

Bütün tanıdıklarınızla ve akrabalarınızla paylaşın ve lütfen herkesi haberdar edin. Bugün olmaz fakat yarın olabilir. Siz bu numaraya düşmezsiniz fakat bir akrabanız düşebilir…

Okuduğunuz Teşekkürler…

Telefon Dolandırıcılarının Yeni Yöntemi!‘ni duymuş muydunuz? Sizi arıyorlar ve faturanızı yanlışlıkla ödedik, lütfen iade eder misiniz diyor ve…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER