Hayret Türkiye

İbrahim Saraçoğlu’ndan Karabaş Otu Faydaları! Hangi Hastalıklara Faydası Var

İbrahim Saraçoğlu Karabaş Otu Faydaları. Bakın hangi hastalıklara faydası var… Karabaş otunun nelere iyi geldiğini biliyor muydunuz?

İbrahim Saraçoğlu’ndan Karabaş Otu Faydaları! Hangi Hastalıklara Faydası Var
13 Aralık 2017 - 14:51 'de eklendi ve 656 kez görüntülendi.


İbrahim Saraçoğlu Karabaş Otu Faydaları. Bakın hangi hastalıklara faydası var… Karabaş otunun nelere iyi geldiğini biliyor muydunuz?

İbrahim Saraçoğlu hocamız karabaş otunun birçok kanser hastalığını durdurucu özelliğe veya tamamen önleyebilme özelliğine sahip olduğunu belirtiyor. Sadece kanser tedavilerinde değil daha birçok hastalığın tedavisinde de bu bitkiyi öneriyor.

Karabaş otu yüzyıllardır tedavi amaçlı kullanılmaktadır. A – C vitamini, kalsiyum ve demir açısından da oldukça zengindir. İbrahim Saraçoğlu’nun üzerinde özellikle araştırdığı bitkilerden birisidir ve kanser ve pek çok rahatsızlığa da faydalı olduğunu vurguladığı şifalı bir bitkidir.

Karabaş Otu Faydaları: Balgam söktürür, Sinirleri ve kalbi güçlendirir. Egzama yaralarına faydalıdır. Akciğer kanseri ve kan kanseri ve beyin tümörlerini yavaşlatıcı, durdurucu özelliği vardır. Hatta bazı kanser türlerini tamamen yok etmektedir.

İçindeki geraniol maddesi kansere karşı koruyucu özellik bulundurur ve bazı beyin tümörlerini tamamen yok eder. Karabaş otu, kan dolaşımını düzenler. İdrar yolu enfeksiyonlarına faydalıdır.

Sinüzite oldukça etkilidir. Ağrı kesici özelliği (romatizmal ağrılar) bulunmaktadır. Sinirsel baş ağrılarını geçirir, rahatlatıcı özelliği ile uyku yapıcıdır. Epilepsi (sara) hastalıklarına karşı çayının tüketilmesi nöbetlerin azalmasını ve oldukça seyrelmesini sağlamaktadır.Önemli Bir Not: İbrahim Saraçoğlu bu bitkinin koruyucu olarak uygulanmasını, yalnızca hastalık ortaya çıktığında tüketilmesini öneriyor. 20 yaş altındakilerin de kullanmamasını belirtiyor.

Karabaş Otu Çayının Hazırlanışı: 1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı karabaş otu ekleyin. 2 – 3 dakika daha kaynatın. Demlendikten süzün. Gün aşırı (2 günde bir) akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 bardak için. 10 gün bu kürü kullandıktan sonra bir hafta ara verin ve yine 10 gün daha devam edin.

Okursanız sadece siz faydalandınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır, lütfen paylaşın.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip etmeyin unutmayın… Okuduğunuz için Teşekkür ederiz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER