Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Hukuk fakültesinde ders veren öğretim görevlisi, sınıfa girer ilk gözüne çarpan en öndeki öğrenciye adını sorar, cevabı alır almaz

Devamını Oku…
27 Kasım 2017 - 0:59 'de eklendi ve 5083 kez görüntülendi.


Hukuk fakültesinde ders veren öğretim görevlisi, sınıfa girer ilk gözüne çarpan en öndeki öğrenciye adını sorar, cevabı alır almaz, öfkeli bir yüz ifadesiyle bağırarak “çık dışarı, defol sınıfımdan, bir daha da benim dersime gelme” diyerek öğrenciyi dışarı çıkarır.

Öğrenci şaşkınlık ifadesiyle arkadaşlarına bakarak sınıfı terk eder, tabi sınıftaki otuza yakın öğrenciden olan bitenden bir şey anlamamış, onlar da şaşırmış ama kimse tepki göstermemiş, sadece bir iki ufak tefek mırıldanma filan oluyor.

Onlar da kayda değer değil. Hoca sınıfta ki sessizlikle beraber ileri geri yavaş yavaş dolaşmaya başlamış bütün öğrencileri şöyle biraz süzdükten sonra, tabi bu arada herkes göz temâsından kaçınıyor, başlamış derse. “Kanunlar ne için vardır?” diye sormuş.

Bir çok cevap gelmiş, bir öğrenci düzeni korumak,diğeri toplumda yaşayan bireylerin hak ve hürriyetini sağlamak için,öbürü yaşam haklarını idame ettirmek,bir başkası devlete güveni, o devletin saygın bir vatandaşı olduğunu göstermek için,bir diğeri her yerde hakkını yasalar çerçevesinde arayacağını bilmek ve devletin vatandaşına haklarını nasıl arayacağını göstermek için.

Hoca başka diye tekrar surunca bir öğrenci de “Adalet için diye cevap vermiş.Bu cevabı verene hoca parmağı ile işaret ederek işte aradığım cevap bu dercesine “peki az önce arkadaşınıza adaletsiz davrandım mı?”, herkeste aynı cevap “evet hocam”.

Öğretim görevlisi sınıf kapısını açarak dışarıdaki öğrencisini içeri alır ve teşekkür edip yerine geçebileceğini söyler, herkes bunun bir senaryo, oyun olduğunu anlar. Fakat hoca son sözlerini söylememiştir.”Peki buna hepiniz şahit oldunuz, neden tepki göstermediniz, bir açıklama istemediniz, arkadaşınızın hakkını savunmadınız.

Herkes susar çıt yok. Hoca bakın sevgili arkadaşlar, bu olaydan hepinizin çıkarması gereken bir öğüt var, bunu size 100 saat sınıfta ders versem anlatamazdım der ve son sözlerini söyleyip dersi bitirir. “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.”,

“Asla bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetide olmayın, o yılan bir gün mutlaka sizi de sokacaktır.”,”Adaletsizliğe şahit olup göz yuman insanlar haysiyet ve onurlarını kaybetmeye mahkumdur.”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER