Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Hiç bir zaman bir çocuğa eline aldığı fakat almaması gereken bir eşya için…

Devamını Oku…
25 Ocak 2018 - 13:37 'de eklendi ve 1413 kez görüntülendi.


Hiç bir zaman bir çocuğa eline aldığı fakat almaması gereken bir eşya için, “Bırak onu” denmez. “Koy onu yerine çabuk” da denmez. “Ver onu bana” hiç denmez. Neden?

Çünkü o çocuk elindeki eşyayı bir amaç için eline almıştır. Tehlikeli veya tehlikesiz olduğunu bilemez..

Bazen tehlikeli bir eşya sizin ona hızlı bir şekilde bağırmanız ile belki atlatılacak bir tehlikeyi ciddi anlamda sıkıntıya sokar ve çocuğun kendisine zarar vermesine sebep olabilirsiniz..

Çocuk bu eline aldığı eşyanın onuna olduğunu sanar başkasının olması yahut tehlikeli olması onu ilgilendirmez.

Çocuk olaylara bu gözle bakacağı için elinden almak istediğiniz eşya için daha farklı tepkiler vermek zorundasınız.

Eğer zorlar diretir ve üstelerseniz çocukta direnir size karşı koyar.. Ve bu onu eğitmek olmaz ona zora koşmayı bir nevi zorbalığı öğretirsiniz.

Zorlarsanız elinde ki eşyayı fırlatabilir yahut üstünüze atabilir. Sonra gelip size saldırabilir hatta sizi ısırabilir.. Yahut evde bir bebek varsa gidip ona zarar verebilir.. Çünkü gücünün ona yetebileceğini bilir.

Nasıl davranırsanız doğru davranışı sergilersiniz? Böyle bir durum karşısında peki neler yapılabilir? – Ne işe yaradığını sana göstermemi ister misin ? – Onun ne olduğunu sana anlatayım mı? – Elinde ki ile bir oyun oynamaya var mısın? gibi sorularla sorunu en iyi şekilde çözmüş olacaksınız.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER