Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Her güzel işe başlarken mutlaka besmele çekmeliyiz ve her şeyin gerçek sahibi olan Allah’ı hatırlamalıyız.

Devamını Oku…
06 Kasım 2017 - 1:45 'de eklendi ve 3953 kez görüntülendi.


Çok dindar bir kadın varmış.. Bu kadının kocası, karısı her işinde besleme çektiği için onu devamlı hor görür ve dalga geçermiş. Bu kadın yemek yapacağı zaman, eşyaları dolaba yerleştireceği zaman ve yeni bir işe başlarken hep bismillah der öyle yaparmış. Kocası en sonra dayanamamış ve yine alaycı bir şekilde şu soruyu sormuş;

-Besmele çekmesen ne olur sanki, çok mu dinine bağlı oluyorsun böyle?

Kadın, adamın bu tavrına ve sorusuna bir anlam verememiş.
-Her işime besmele ile başlamamın ne zararı var sana, ne zorun var dilimdeki Allah kelamıyla? diye sert bir şekilde cevap vermiş kadın. Adam bozulmuş ve karısına bir oyun yapmaya karar vermiş.

Adamın bir yerden alacağı bir para varmış onu altın olarak almış ve bu altınları karısına vermiş.
-Hanım al bu altınları güvenli bir yere koy.
Demiş ve karısı da altınları almış, besmele çekerek sandıktaki kırmızı bohçanın içine koymuş.

Kurnaz adam karısına ders vermek niyetindeymiş ya hiç üşenmeden gecenin bir yarısı kalkmış ve altınları sandıktan çıkartmış. Bahçeye bir çukur kazmış ve oraya gömmüş. Sonra gidip yatmış.

Ertesi gün olmuş, adam karısına “hanım şu altınları getir bakalım demiş” karısı da peki demiş ve altınları getirmek için odaya gitmiş. Adam da sinsi sinsi gülüyormuş. Karısı altınları bulamayınca bak besmele çektin ama altınlar yok oldu diye alay edecekmiş.Sonra karısı odaya söylenerek geliyormuş, “bu bohçaya ne oldu böyle toz toprak içinde” diye. Adamın gözleri fal taşı gibi açılmış. Altınları gören adam birden ağlamaya başlamış ve tövbe ediyormuş. Artık asla besmeleye edepsizlik etmeyeceğini söylüyormuş.

Gerçektir diye anlatılan bu hikayenin aslını ve hikmetini Allah bilir. Bize de kıssadan hisse düşüyor. Allah hissesini alanlardan eylesin hepimizi.

Beğendiyseniz arkadaşlarınızın da okuması için bu hikayeyi paylaşabilir, sayfamızı da takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER