Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Trafik suçlarına en ağır cezaların uygulandığı ülkelerin başında Norveç gelir.

Devamını Oku…
03 Mart 2018 - 0:54 'de eklendi ve 430 kez görüntülendi.


HEP KENDİ ELİMİZDEN
Trafik suçlarına en ağır cezaların uygulandığı ülkelerin başında Norveç gelir. Suç ve ceza olur da bundan bir şekilde faydalananlar olmaz mı? Bu da böyle bir suçlu ve onun kurtarıcısının hikayesi.

Çok zengin bir kadın son model lüks aracını sarhoş bir vaziyette kullanırken kırmızı ışık ihlali yapar ve bir kazaya sebep olur.

Normal yeşil şıkta geçen bir araca hızla arka kapısından çarpar, arka koltukta oturan 12 yaşlarındaki kızın emniyet kemeri bağlı olduğu halde kolu kırılır ve kaza yerine gelen ambulansla hemen hastaneye kaldırılır. Kadın sürürcü trafik polisleri tarafından yakalanarak karakola sevk edilir.

İfadeler tutanaklar derken aile de şikayetçi olur. Kadın, oldukça ağır olan bu trafik suçunun cezalarından kurtulabilmek için sahasında çok iyi bir avukatı tutar. Kadın alkollü araç kullanmak, kırmızı ışıkta geçmek, aşırı sürat,

yaralamalı kazaya sebebiyet vermek suçlarından ehliyetini kaybedecek bir sürü ceza ve masraf ödeyecek ve en önemlisi kesin hapis cezası alacaktır.

Avukatına ” Para önemli değil ne kadar gerekiyorsa harca kullan yeter ki beni kurtar” der Avukat, bütün meslekî marifetlerini kullanarak kadını ceza almaktan kurtarır.

Önce aileye gider, reddedemeyecekleri çok yüksek para teklif eder, bütün sağlık masraflarını araçlarının zararını fazla fazla tanzim eder. Hatta ifadelerinin bile değiştirmelerini sağlar.

Karakola gelip bağlantılarını kullanıp raporları yeniden düzenletir, kırmızı ışık ihlalini karşı tarafa yükler, alkolü sınırda göstertir. Bütün bunlar çok pahalıya patlasa da nihayetinde kadın ehliyetini dahi aldırmadan küçük bir para cezasıyla bir kaç gün içinde ilk mahkemede kurtulur.

Başına gelen olaydan ders almayan, uslanmayan kadın, beraatini kutlamak için arkadaşlarıyla beraber bir bara gidip sarhoş oluncaya kadar içer. Daha sonra da yine sarhoş vaziyette direksiyonun başına geçer.

Ve o sarhoş kafayla yolda giderken yaşlı bir adama çarparak onu yirmi metre kadar arabasıyla sürükler. Perişan vaziyette hastaneye kaldırılan adam bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak ölür.

Kadın tutuklanır, günler sonra ilk mahkemede arabasıyla çarparak ölümüne sebep olduğu adamın kendisini daha yeni yaşadığı kazada ceza almaktan kurtaran avukatın babası olduğunu öğrenir. Avukat ise kendi haksız yere kurtardığı, suçlu kadının son kurbanı babasının olacağını bilse bunu yapar mıydı?

“Başınıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir” Şura/30Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER