Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Hayatın İçinden Hızla Geçme

Devamını Oku…
28 Şubat 2018 - 1:09 'de eklendi ve 2520 kez görüntülendi.


Hayatın İçinden Hızla Geçme
Genç bir iş adamı , yeni aldığı son model lüks aracıyla , biraz da hızlıca, bir kenar mahalleden geçiyordu.

Park etmiş arabaların arasından yola fırlayan bir çocuk olabilir düşüncesiyle dikkatini daha çok yol kenarına vermişti ki ,hemen önüne bir şeyin yola fırladığını görünce hemen fren yaptı, aracın altından vurma sesi geldi.

Fakat yola çocuk fırlamamıştı.Korkuyla arabadan inip altına baktı, arabanın altında bir top vardı. Korkusu geçmiş ama yaşadığı şokun sebebi topu kimin attığını görmek için sinirli bir şekilde ayağa kalktı.

Park halindeki arabaların arasında küçük bir çocuktan başkası yoktu. Hemen çocuğun yanına giderek yüksek sesle: “Sen ne yaptığını sanıyorsun çocuk? Geçen arabaya top atmak ne demek oluyor? Ödümü kopardın,ya top arabamı çizseydi, ne yapacaktın o zaman?

Küçük çocuk üzgün ve suçlu bir tavır içindeydi. “Lütfen, amca, lütfen kızmayın. Ben çok üzgünüm ama Topu attım çünkü işaret etmeme rağmen diğer arabalar durmadı”. Çocuk, gözlerinden süzülen yaşları elinin tersiyle silerek hemen yan sokağı işaret etti.

“abim orada. yokuştan aşağı yuvarlandı ve tekerlekli sandalyesinden düştü ve ben onu kaldıramıyorum. Sokaktan gelen geçen de yok. Onu kaldırıp tekerlekli sandalyesine oturtmama yardım edebilir misiniz? Sanırım abimin eli yüzü de yaralandı”Ne diyeceğini bilemeyen genç adam, hemen gidip y erde yatan sakat çocuğu kaldırıp tekerlekli sandalyesine oturttu, cebinden mendilini çıkartıp, elindeki yüzündeki kanayan yara ve sıyrıkları dikkatlice silmeye çalıştı.

Bir şeyler söyleyemeyecek kadar duygulanmış olan genç adam, abisinin tekerlekli sandalyesini iterek yavaş yavaş uzaklaşan çocuğun ardından bakakaldı. Arabasına geri döndüğünde top aklına geldi, arabasını geri alıp topu çıkardı.

Çocuğun arkasından seslenmek istedi, lakin çocuk çoktan gözden kaybolmuştu. O topu arka camın önüne koydu ve oradan hiç almadı her aynaya baktığında o olayı hatırlatıyordu.

O günden aklında kalan mesajı hiç unutmamak için sakladı : Hiçbir zaman yaşamın içinden, seni durdurmak ve dikkatini çekmek için birilerinin önüne atlamasına mecbur kalacağı kadar hızlı geçme.

Yaratıcı ruhumuza fısıldar ve kalbimizle konuşur. Bazen, onu dinlemek için vaktimiz olmuyorsa, bize bir top fırlattırır. Fısıltıyı dinle veya topu bekle.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER