Hayret Türkiye

Hastanın Kulağından Tam 1000 Tane Çıkartmışlar…

Tıp dünyası günümüze kadar bir çok garip olayla sizleri şaşırtmış olabilir.

Hastanın Kulağından Tam 1000 Tane Çıkartmışlar…
15 Ocak 2018 - 14:26 'de eklendi ve 552 kez görüntülendi.


Ameliyatı Yapan Doktor Konuştu: “Olay Hala Kabuslarıma Giriyor, Psikolojik Tedavi Görüyorum” Kulağından Tam 1000 Tane Çıkartmışlar…

Tıp dünyası günümüze kadar bir çok garip olayla sizleri şaşırtmış olabilir. Fakat böylesi bir vakayı  daha önce hiç duymadığınızdan  emin olabilirsiniz. Kulak ve burun gibi organların içine  bir böceğin yuvalanması  gibi korkularınız bulunuyorsa hemen  bu yazıyı okumaktan vazgeçebilirsiniz…

Hindistan’da, tıp dünyasının daha önce hiç  görmediği türde bir ameliyata şahit oldu. Kafasında oluşan  ağrıdan dolayı ailesi tarafından doktora götürülen  küçük bir kızın yapılan tetkiklerinde  kulağına yuvalanmış bir karınca kolonisi bulunduğunu tespit edildi.

MR ve röntgenlerden sonra her şeyi  normal görünen kızın başının içinde yaklaşık olarak 1000 tane karıncanın yuvalandığını görünce hemen  cerrahi müdahale yapıldı.

Operasyonu  gerçekleştiren Dr. Jawahar Talsania olayı  şu sözlerle anlattı; “İnanılmaz bir acı çekiyordu. Karıncalar kafasının içinden onu ısırıyor ve kulak zarı gibi narin organlarını parçalıyordu. Operasyonu yaparken tam anlamıyla bir kabus yaşadık.

Dünya Tıp tarihinde böyle bir vaka yok. 1000 tane karınca çıkarttığımızı saydık. Olay hala kabuslarıma giriyor, psikolojik tedavi görüyorum. Kızın yaşadığı travmayı düşünemiyorum bile. Karıncaların bazıları ameliyat başladıktan sonra kaçmak için kızın burnundan çıktı.”Kafasına karıncaların yuva yaptığı  kızın ismi  ve yaşı belirtilmeden gerçekleştirilen ameliyatın tamamı sosyal medya da videolarla yayınlandı.

Olay son günlerde sosyal medyada büyük ses getiriyor… Kulak burun boğaz hekimlerinin   yorumlarına göre küçük kızın çektiği  acının  tarifi  imkansız.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER