Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Hali vakti yerinde çok zengin bir adam zamanla her gün artan baş ağrısı çekmeye başlar…

Devamını Oku…
07 Haziran 2018 - 16:25 'de eklendi ve 2603 kez görüntülendi.


Hali vakti yerinde çok zengin bir adam zamanla her gün artan baş ağrısı çekmeye başlar, bunu artık yaşlılığına verse de, bir zaman sonra çekilmez hâle gelir, ağrı kesici iğne ilaç fayda vermez. Bir sabah yine şiddetli ağrı ile uyanır.

Hemen evine doktor çağırttırır, doktor muayene eder, gözle görülen bir sebep yoktur ağrı kesici yazar ve gider. Yaşlı adamın ağrısı azalacağına artık git gide iyice artmaktadır. Bu onu hem stresli hemde iyice sinirli yapmıştır.

Evinde tadı tuzu kaçmaya başlamıştır. Ailesi adamı doktor doktor gezdirir, üniversitelerde profesörlere, duydukları iyi doktorlara, dahiliye, nöroloji, psikoloji, beyin derken gitmedikleri, çalmadıkları kapı kalmamıştır.

Lakin sonuçta ellerinde bir yığın tahlil ve rapor, çanta dolusu ilaçtan başka bir şey yoktur. Yaşlı adamın ağrıları hafiflese de, ne yazık ki şöyle bir sabah rahat ve keyifle uyanamamıştır.

Adamcağız derdime çare bulana servet vereceğim diye vaadlerde bulunur. Ev halkı bakarlar ki olacak gibi değil, en iyisi tedavi bulmak için yurt dışına götürmeye karar verirler. Umutla yurtdışına giderler.

Orada da o doktor bu doktor bir ay gezerler, ama değişen bir şey olmaz, kimse kesin bir teşhis koyup kesin bir çözüm tedavi önermemiştir.

Memleketine evine dönmesini orada dinlenmesini daha doğrusu son günlerini evinde geçirmesi tavsiye edilir. Daha kuvvetli ilaçlarla bir nebze daha rahatlayıp evlerine geri dönmüşlerdir.

Ne yapalım kaderimiz böyleymiş diyerek artık umudunu kaybeden ve yogun düşmüş ihtiyar kendini iyi hissetsin diye mahalledeki berberini çağırırlar.

Berber yataktan kalkamayan eski müşterisi yaşlı adamı tıraş ederken, adamcağız derdini anlatır ve ölümü beklediğini söyler. Berber bir an düşünür ve der ki;

“Sakın sizin burnunuzda kıl dönmüş olmasın.” Adamın burnunu kontrol eder; “Hah işte! Kıl dönmüş. Sorun değil ben hallederim.”

Deyip yaşlı adamın şaşkın bakışlarına aldırmaksızın çantasından cımbızı kaptığı gibi kılı çeker. Ev halkı yaşlı adamın müthiş çığlığıyla odaya koşar.

Berber canı çok yanmış olan yaşlı adamın feryatları arasında, cımbızın ucunda tuttuğu yirmi santimlik kılla evden kovulur.

Adamın burnu kanlar içindedir. Hemen hastaneye acile götürürler. Pansumanlar yapılır, adam yatıştırılıp, tekrar evine getirilip yatağına yatırılır.

Ertesi sabah yaşlı adam aylardır ilk defa rahat bir uykudan uyanır. Gözlerinin yaşarması geçmiştir. Baş ağrısından ise eser kalmamıştır.

Meğerse dönen kılın sinire değip gittikçe uzayarak dayanılmaz ıstıraplara yol açtığını doktorlar ancak o zaman keşfeder.

Çözümün bu kadar basit olabileceği kimsenin aklına gelmemiştir. Sapasağlam ayağa kalkan yaşlı adam, vaadini yerine getir. Berberi çağırtır, ondan özür diler defalarca teşekkür eder ve ona bir servet bağışlar.

Bazen çözümlere ulaşmak için dinlemeyi bilmek, herkesin fikirlerine açık olmak gerekir. Çok büyük gibi gözüken sorunların çok basit çözümleri olabilir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER