Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Hafıza Uçuşa Geçiyor! Hafızayı Güçlendiriyor, Yağ Yakarak Zayıflatıyor..

Devamını Oku…
21 Kasım 2017 - 6:47 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.


Hafızayı güçlendiriyor, yağ yakarak zayıflatıyor..! İşte bir çok faydası olan mucize baharat.. Ayrıntılar için Devam edin…

Amerika Tenneesse Üniversitesinde yapılan bir çalışmaya göre yağsız yoğurt sade yenildiğinde bile göbek yağlarının %81 ini eritiyor.

Yoğurdun beraberinde zencefilin yağ yakıcı özelliği bulunduğu, zerdeçalın bedendeki ödemi attığı, hazmı kolaylaştırdığı ve hafızayı oldukça güçlendirdiği, tarçının ise kilo vermede yardımcı olduğu çalışmalar neticesinde ispatlanmıştır.

ZERDEÇAL: Bu bitki hafıza güçlendirmede oldukça etkili ve güçlü bir baharattır. Ayrıca hazmı kolaylaştırarak bedendeki ödemin giderilmesinde yardımcı rol oynar.

ZENCEFİL: Yağ yakan besin olarak bilinmekte. Kilo vermeye yardımcıdır. Göbek yağlarını eritir. Oldukça etkili biçimde zayıflamaya yardımcı olur.

TARÇIN: Zencefil gibi kilo vermede oldukça etkili bir baharattır. Zayıflama amaçlı onlarca kullanım şekli vardır.

YOĞURT: Yoğurt çok iyi protein kaynağıdır, ayrıca et gibi diğer protein kaynaklarına kıyasla kalorisi çok azdır. Yani bir tabak yoğurt tükettiğiniz öğünün sonrasında diğer öğüne kadar hiç bir açlık hissetmezsiniz. Yani tok tutar. Mükemmel bir besindir.

Ayrıca güçlü bir hafıza için bunları yapmayı ihmal etmeyin.

Folik Asit: Vücudumuzdaki bütün hücreler gibi beyin hücrelerinin de besine ihtiyacı vardır. Uzun süre beslenmenizde bozukluk olursa bu sinir sisteminiz üzerinde olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Özellikle gebeler folik asidi asla ihmal etmemeli. Beyin için folik asit bakımından zengin olan, fasulye, bezelye, ıspanak, şalgam, limon ve portakal tüketmelisiniz.

Karbonhidrat: Unlu mamuller, baklagiller, patates, muz ve elma karbonhidrat zengini olan besinlerdir ve beyninizin bunlara ihtiyacı bulunmakta.

Balık yağı ve bitkisel yağ da beyin sağlığı açısında önemli bir rol oynamaktadır.

Aşırıya kaçmadan muz tüketmeyi ihmal etmeyin, yağsız süt ve yoğurdu da sofranızdan eksik etmeyin.

B vitamini eksikliğinde beyninizde sorunlar meydana gelebilir bunun için B vitamini bakımından zengin olan, et balık, yağsız, süt, yoğurt, muz, yeşil yapraklı sebzler ve kuru baklagilleri menülerinize dahil edin.

Unutkanlıktan yakınanlar mutlaka yumurta tüketmeli. Omega 3 bakımından zengin olan balık beyin fonksiyonları için gereklidir.

Badem, ceviz, fındık, kaju, yer fıstığı, ay çekirdeği, susam, keten tohumu tüketin.

Bunlardan ise kesinlikle uzak durmalısınız.

Alkol tüketimi, İşlenmiş gıdalar, Çok tuzlu besinler, İşlenmiş proteinler ve şeker.

En iyisi hiç tüketmeyin ama olmuyorsa elinizden geldiği kadar azaltın.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER