Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Günlerden bir gün hâli vakti yerinde olan ve şehirde lüx villasında yaşayan zengin bir baba oğlunu kendi doğup büyüdüğü köye götürdü.

Devamını Oku…
27 Şubat 2018 - 4:48 'de eklendi ve 3720 kez görüntülendi.


GERÇEK YOKSULLUK GERÇEK ZENGİNLİK: Günlerden bir gün hâli vakti yerinde olan ve şehirde lüx villasında yaşayan zengin bir baba oğlunu kendi doğup büyüdüğü köye götürdü.

Bu yolculuğun kendince tek bir amacı vardı; insanların ne kadar fakir olabileceklerini ne kadar zorluk ve meşakkatlerle yaşadığını ve kendilerinin sahip oldukları rahatı imkanları oğluna göstermek.

Çok fakir olan akrabalarının evinde misafir oldular, böylelikle baba oğul akrabalarıyla birlikte iki günlük hafta sonunu geçirdiler. Baba iki gün boyunca oğluna bu konuyla ilgili bir kelime etmemişti.

Çocuk iki gün hiç alışık olmadığı hiç görmediği köy hayatını, hayvanları, bağ bahçeleri, önüne bir engel çıkmadan yorulana kadar koşabileceği meraları görmüş oldu. Nihayet köyden oturdukları kente doğru yola çıkmış gelirlerken baba oğluna sordu;

“ Bak oğlum işte hayat böyle, insanların nasıl yaşadıklarını gördün mü?” “Evet.” “Ne öğrendin peki?”
“Şunu öğrendim; Bizim evde bir köpeğimiz var, onlarınsa üç.

Bizim bahçede çok büyük bir havuzumuz var, onlarınsa evlerinin yanında ucu bucağı olmayan kocaman dereleri var.

Bizim top oynamak için suni çim halı sahamız var, onların yemyeşil, göz alabildiğince uzanan gerçek çimenleri olan meraları var. Bizim görüş alanımız karşı apartmana kadar, birde sokak boyunca, oysa onlar bütün bir ufku dağları ovaları görüyorlar.”

Oğlu sözünü bitirdiğinde babası öyle şaşırmıştır ki, söyleyecek bir şey bulamazken çocuk tekrar ekledi; “Teşekkürler, baba. Ne kadar fakir olduğumuzu gösterdiğin için.”

Hani derler ya ” Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür”. Hayata biraz da çocukça bakabilmek dileğiyle…

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu hikayeyi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu hikayeyi  okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER