Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Lisede çok sevdiğim sıra arkadaşım harçlıklarımdan biriktirip aldığım gümüş bilekliğimi çok beğenmişti, bende severek aldığım ve taktığım bilekliğimi ona hediye ettim.

Devamını Oku…
30 Mayıs 2018 - 6:51 'de eklendi ve 1001 kez görüntülendi.


Lisede çok sevdiğim sıra arkadaşım harçlıklarımdan biriktirip aldığım gümüş bilekliğimi çok beğenmişti, bende severek aldığım ve taktığım bilekliğimi ona hediye ettim.

O benim arkadaşım dostum sırdaşım ondan kıymetli olacak değil ya, hem kendi harçlıklarımı biriktirip aldım, kim ne diyecek ki? Diye düşünmüş onun mutlu olmasından bir kat daha mutlu olmuştum.

Üstelik hediyeleşmek sünnettir, insanları birbirine daha yakınlaştırır, daha çok sevdirir. Böyle öğretmişti ailem, paylaşmak her şeye sahip olmak arzu ve hırsından çok daha mutlu eder insanı demişlerdi.

Onlar iki arka sokakta oturuyorlardı, annelerimiz de birbirlerini bizim vasıtamızla tanıyorlardı, selamlaşacak kadar. Öyle gitmeleri gelmeleri, samimiyetleri yoktu. Anneme cuma günü arkadaşımla aramda geçenleri anlattığımda aferin kızım paylaşmak güzeldir, bazen elindekini vermek sahip olmaktan daha mutlu eder insanı demişti.

Ertesi gün cumartesi tatil olduğu için evdeyiz, öğleye doğru kapı çaldı annen açtı bir müddet olan konuşmalara yarı anlar şekilde kulak misafiri olunca merak ettim, annem bir kadınla konuşuyordu. Yerimden kalkıp kapıya doğru gittiğimde annem dönüp yüzüme baktı, halinden moralinin çok bozulmuş olduğunu anlamıştım.

Karşısında sıra arkadaşımın annesi vardı ve elinde hediye ettiğim gümüş bileklik. Beni görünce künyeyi bana doğru sallayıp bu ne dedi. Arkadaşıma hediye dedim.Neden dedi. Arkadaşız ne var bunda dedim. Nasıl arkadaşlık o öyle kimse kimseye durduk yere hediye almaz, ne istediğini bilmiyorum ama bundan sonra kızımdan uzak dur dedi ve künyeyi yere atıp arkasını dönüp gitti.

Şok olmuştum, cevap bile veremeden, kendimi ifade edemeden o benim sıra arkadaşım onu seviyorum diyemeden çekip gitmişti. Öylece kalakaldım, gözlerim doldu, ağlamaya başladım. Annen bana sarılıp uzun süre teskin etmeye çalıştı.

Zor kendime gelmiştim. Anlamıştım ki insanlarda sevgi ve fedakarlık diye bir anlayış yok. Her şeye menfaat ve faydalanma olarak bakıyorlar.

Pek çok insana göre, illa bir çıkar, bir menfaat, bir beklenti, bir neden olmalı birbirine bir şeyler yapmak için.Allah, hepimizi menfaat gözetmeyen dostları olan, dostlarının da kıymetini bilen kullarından eylesin.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER