Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Hastaneye başka yerden nakille ağır hasta bir kız getirdiler. Çocuk servisinde uzun zaman tedavi gördü

Devamını Oku…
05 Ocak 2018 - 4:52 'de eklendi ve 377 kez görüntülendi.


Hastaneye başka yerden nakille ağır hasta bir kız getirdiler. Çocuk servisinde uzun zaman tedavi gördü, kanındaki mikrop bir türlü yok edilemiyor, denenen hiçbir ilaca ve tedavi yöntemine cevap alınamıyor, değerleri normale dönmüyordu.

Zavallı kızın elleri serum iğnelerinden delik deşik olmuş her tarafı da morarmıştı. Anne doktorlara küçük oğlununda bir süre aynı rahatsızlığı yaşadığını ancak hastaneye bile yatmadan evde iyileştiğini anlatınca,

İntaniye uzmanı profesör çocuğun ve ailenin sağlık geçmişini inceledikten sonra küçük çocuğa kan tahlili yaptırır ve küçük kardeşin aynı hastalıktan mucizevi şekilde kurtulmuş olduğunu ve kanında o mikroplarını yok eden bağışıklık sistemi oluştuğunu fark eder.

Sonuç olarak kardeşten kan nakline karar verir.Tedavi için tek şansı beş yaşındaki erkek kardeşinden kan nakli yapılması ve aynı gelişmenin kız kardeşte de beklenmesidir.
Doktor durumu beş yaşındaki erkek kardeşi kucağına alarak anlattır ve ablasına kan verip vermeyeceğini sorduklarında küçük kardeş bir an duraksar.

Sonra derin bir nefes alarak “Eğer iyileşecekse ablam veririm kanımı.” der. Kan nakli ilerlerken, ablasının gözlerinin içine bakıyor ve gülümsüyordu. Kıza da doktorlar artık kurtulacağını söylediklerinden olsa gerek yanaklarına tekrardan renk gelemeye başlamış ama küçük çocuğun yüzü üzgün ve de giderek soluyordu.

Gülümsemesi de yavaş yavaş yok oldu. Titreyen bir sesle doktora sordu, “Hemen mi öleceğim?” Küçük oğlan doktoru yanlış anlamış, ablasına vücudundaki bütün kanı verip öleceğini sanmış, buna rağmen kanını vermişti.Gerçek ve karşılıksız sevgi böyle bir şey olsa gerek.Anne babanın çocuklarına duyduğu sevgi, karşılıksızdır. Bu akıl ile duyguların bir sentezi değil, ilahi bir içgüdüdür. Allah’ın verdiği bu karşılıksız sevgi içgüdüsüne, akıl ile erişilebilir.

İnsanları sevin ve onlardan karşılık beklemeyin. Kendinizi aptal yerine koymadan sevmenin tek yolu budur; karşılık beklememek. Bu belki zor ama, mutluluğu kim kolay yakalamış ki?Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER