Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Genç bir çift iş çıkışı bir araya gelip alış veriş merkezine giderler,

Devamını Oku…
28 Kasım 2017 - 8:33 'de eklendi ve 4398 kez görüntülendi.


Genç bir çift iş çıkışı bir araya gelip alış veriş merkezine giderler, malum kadınlar mağaza gezmeyi, beğendiklerini almayı severler, illada alacak bir şey bulurlar.

Adam karısına “hayatım iyice geç kalıyoruz, bak çocuğun uyku saati yaklaşıyor acele edelim” derken, kadın lafı ağzından alır “amaan abartma Allah’ını seversen, boşunamı yatılı bakıcı tuttuk, o kadar para veriyoruz, hem her istediğini alıyoruz, hatta istemeden alıyoruz, ne var yani bizde biracık gezip eğlenmeyelim mi, zaten bütün gün çalışıyoruz” deyince, bakmış adam laf yetiştiremeyecek tatsızlık çıkmasın diye susmuş.

O sırada kadının gözüne büyük ışıl ışıl bir oyuncak mağazası çarpmış, az önceki muhabbetin üzerine “ben kızımızın gönlünü nasıl yapacağımızı biliyorum” diyerek karı-koca girmişler mağazaya. Her yer rengarenk, sesli, hareketli, ışıklı, müzikli envayi çeşit oyuncaklarla dolu. Vitrin yerden tavana raflar çeşit çeşit oyuncak kaynıyor.

Tabi çeşit çok olunca seçmekte zor. Genç çift karasız ama kadın hevesli,kocası isteksiz bakınırlarken sevimli ve güler yüzlü bir tezgahtar yanlarına yaklaşarak “isterseniz ben yardımcı olabilirim, nasıl bir şey bakmıştınız?” diye sormuş. Kadın bebekler ve mutfak oyuncaklarını incelerken tezgahtar kıza dönerek

“Bizim küçük bir kızımız var, biz karı-koca çalışıyoruz, bütün gün evde yokuz, bazen akşamları da eve geç geliyoruz, yatılı bakıcımız var ama, yine de biz evde olmadığımız zamanlar da onu mutlu edebilecek bir şey arıyoruz, yani yalnız kaldığında onu mutlu edebilecek bir oyuncak arıyoruz” der.

Tezgahtar kız yüzünde buruk bir gülümseme ile ne diyeceğini bilememiş.O sıra da kunuşmaları yakından dinleyen orta yaşlı mağaza müdürü müdahale ederek söze girmiş

“Afedersiniz, kşmalarınıza şahit oldum, üzgünüm size yardımcı olamayız” deyince, bu beklenmeyen sözler karşısında kadın şaşırarak “nasıl yani, ne demek oluyor bu” diyerek sesini yükseltmiş.

Müdür çifti şok eden sözlerini söylemiş” hanımefendi öyle bir şey yok, siz aile sevgisi istiyorsunuz, anne baba sevgisi istiyorsunuz ve maalesef biz onu satmıyoruz.

Siz siz olun çocuklarınızı anne baba sevgisinden mahrum büyütmeyin ve unutmayın ki onların en çok size ihtiyacı var.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER