Hayret Türkiye

Gelin geldiği köye patron oldu herkesi kendine hayran bıraktı…

Bakın o iş neymiş…

Gelin geldiği köye patron oldu herkesi kendine hayran bıraktı…
12 Ocak 2018 - 9:00 'de eklendi ve 7610 kez görüntülendi.


Gelin geldiği köye patron oldu herkesi kendine hayran bıraktı… Gelin olarak gitti köyde öyle bir işe yaptı ki köyde patron oldu, herkesin takdirini kazandı ve kendisine iyi bir kazanç kapısı sağladı… Bakın o iş neymiş…

İki sene önce İstanbul’da tanışıp kocası Önder Avcı ile bir yuva kuran Asiye Avcı, geçtiğimiz sene Kırklareli’nin Armağan köyüne taşındılar. Eşine  evi geçindirme de yardım etmek amacıyla çalışmak isteyen ama köy imkanlarının az olmasından dolayı sıkıntı çeken Avcı, “Vali hanım çileği” projesiyle hayallerini gerçeğe dönüştürdü..

Vali Esengül Civelek’in yardımıyla satın aldığı çilek fidelerini eşinin  önceden buğday yetiştirdiği tarlaya ekti. İlk önce iki dönüm arazide  çilek yetiştiren Avcı, bu sene üretimini 15 dönüme çıkararak, aile bütçesine ayda 3 bin TL katkı sağlıyor. Başarı hikayesiyle  kısa sürede tüm köylünün takdirini alan Avcı, hem evine  hem de köylünün ekonomisine katkıda bulunuyor..

Avcı, yaptığı açıklamada, “Şırnak’ta doğdum ve büyüdüm, yaklaşık 5 yıl İstanbul’da yaşadıktan sonra eşimle tanışarak evlendik. Daha sonra eşimin köyüne taşınarak, Valimiz Esengül Civelek’in yardımlarıyla başladığım çilek yetiştiriciliği projesiyle kendi işimin patronu oldum. Artık çok mutluyum ve her istediğimi gerçekleştirebiliyorum.”

“Biz yaklaşık 5 yıl önce ailemle birlikte Şırnak’tan İstanbul’a taşındık. Daha sonra eşim Önder ile tanışarak evlendik. İstanbul’da geçim sıkıntısı nedeniyle eşimle birlikte köye taşınmaya karar verdik. Çalışmak ve aile bütçesine katkı sağlamak istiyordum ama köyde imkanlar çok kısıtlı.

Bir gün köyümüze gelen Valimiz Esengül Civelek ile tanışarak, ‘Vali hanım çileği‘ projesi hakkında bilgiler aldım. Eşimin daha önce buğday ektiği tarlaya çilek fideleri diktim. Eşim tabii bu esnada hayretle beni izliyordu.İlk etapta 2 dönüm tarlaya ekmiş olduğum çilekleri bu yıl 15 dönüme çıkarttım. Çünkü çilek ile aile bütçemize ciddi anlamda katkı sağlamaya başladım. Bu süreçten sonra patron oldum ve eşim de bana destek olmaya başladı.”

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER