Hayret Türkiye

Devamını Oku…

“Fatih’in istanbul’u aldığı surlardan, bu milletin kültürünü fethedeceğim”
Cyrus Hamlin

Devamını Oku…
28 Ocak 2018 - 14:12 'de eklendi ve 378 kez görüntülendi.


“Fatih’in istanbul’u aldığı surlardan, bu milletin kültürünü fethedeceğim”
Cyrus Hamlin

1863 yılında Amerikalı bir misyoner olan Dr. C. Hamlin , Fransız yahudisi olan arkadaşı C.H. Robert’e Rumeli Hisarını göstererek “Müslümanlar İstanbul’u fethetmek için bu hisarı yaptılar, bende onları içten yıkmak için bu okulu yapacağım”

Kaynaklarda misyoner ve eğitimci c. Hamlin’in “kaleyi içeriden fethetme davası güttüğü” belirtilmektedir. Nasıl bir kin ve öfkeyse, okul inşa edilirken Rumeli Hisarında kullanılan taşların aynısı özellikle seçilmiştir.

Robert kollejinin esas amacı kurulduğu andan itibaren o zaman için osmanlıdaki azınlıkların çocuklarını en iyi şekilde eğitip yetiştirerek ileride ülke yönetiminde söz sahibi olmalarını sağlayarak, savaş ve işgalle değil de kadrolaşarak kültürel yönden ele geçirip yıkmal sömürmek ve parçalamaktı.

Osmanlının son dönemlerindeki Bulgar isyanlarında ki öncü elebaşıların bu okul mezunu olması amaçlarının en bariz örneklerinden biridir.

Ayrıca bu okul Osmanlı döneminde bir çok öğretmen kisvesi altında faaliyet gösteren Amerikalı, İngiliz, Rum ajana yuva haline gelmiştir. Cumhuriyet döneminde de bu beyin yıkama ve hain yetiştirme faaliyetlerine devam ederken azınlıkların yanı sıra bir çok da müslüman aile çocukları bu okuldan mezun olup maalesef ki ülke yönetiminde en üst kademelerde bile yönetici ve söz sahibi olmuşlardır.

Bu okul mezunu herkesin yakından tanıdığı bir gazeteci- yazar okul öğretmenlerini tanımlarken isimlerinin yanında kullandığı sıfatları sanki sivil bir okulu değilde yurtdışında bir askeri okulu tarif ediyor:

SOE, ingiliz özeh harekat dairesi komandosu, OSS ajanı, Yani FBI a bağlı olmayan Amerikan dış isthbarat ve harekat örgütü ajanı, ABD deniz kuvvetleri komandosu, CAI analisti.

Ayrıca bu okul ve yönetimi 80 öncesinde illagal örgütlere yardım ve yataklık ederekte ülkedeki anarşi ve terör ortamlarını da ellerinden geldiği kadar körüklemeye devam etmiştir.

Maalesef ki Robert kolleji’nden mezun ülkenin kaderi ve geleceğinde söz sahibi, istisnalar hariç bir çok siyasetçi, yazar, iş adamı, sanatçı ve aydın gözüken vatan hainleri hâlen aramızdadır ve amaçlarına hizmet etmeye devam ediyorlar.

PAYLAŞIN HERKES ÖĞRENSİN! BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞHer gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER