Hayret Türkiye

Farklı Rahatsızlıkların Tedavisi İçin

Ayak Tabanında Masaj Yapılması Gereken 20 Kritik Nokta!

Farklı Rahatsızlıkların Tedavisi İçin
09 Ocak 2018 - 9:53 'de eklendi ve 480 kez görüntülendi.


Sağlık ayağınıza geldi! Ya da her zaman  oradaydı… Size, yaşadığınız bir çok hastalığın tedavisinin ayaklarınızda bulunduğunu söylesek? Evet doğru duydunuz. Pek çok hastalığın  tedavisi ayak tabanında bulunan  hassas noktalara masaj yaparak iyileşiyor. İşte, ayağınızda bulunan bölgelere evde kendiniz de yapabileceğiniz o masaj teknikleri.

ayak masaji 1

Bütün  bu doğal tedaviye  başlamadan önce ayaklar ısıtılmalı. Ancak bu gerçek manada bir ısıtılma değil. Ev içerisinde  çıplak ayak ile dolaşmak, parmak uçlarında birkaç saniye beklemek ve bileği hafifçe  çevirmek gibi tekniklerle  ayağınızı ısıtabilirsiniz. Her kesin ayağında 5 farklı kısım  bulunmaktadır. Bu 5 farklı kısıma  uygulanan  masaj, vücudunuzda farklı etkilere sebep olur. Ayağınızı, parmaklarınız başınız olacak biçimde vücudunuz gibi düşünebilirsiniz. Noktaları unutsanız dahi bu bölgeler aklınızda kalacaktır.

ayak masaji 2

Bu 5 kısımda toplam 20 farklı nokta vardır. Her iki ayakta da kısımlar simetrik olarak dizayn edilmiştir. Örneğin boynunuzda ufak bir ağrılar hissettiğinizde, baş parmağın ilk eklemine uygulayacağınız masaj direkt bir şekilde boynunuzu etkileyecektir. Ayaklarınızda bulunan bu kısımlar direkt olarak o organa etkiler. Örneğin ”Bronş” bölgesini gösteren mor kısımdan soğuk alırsanız bu direkt olarak ciğerlerinize ulaşır ve üşütürsünüz.

ayak masaji 3Bu kısımlara uygulanacak uzun ve düzenli masajlar da hastalıklarınızı azaltabilir ve geçirebilir. Kalın ve ince bağırsağınıza ve orada bulunan hastalıklarınıza bu iki kısma masajlar uygulayarak veya uygulatarak ulaşmanız mümkün. Bu bölge hayatın devamı için gerekli olan üreme kısmını ve yorgunluk/uykusuzluk gibi konuları kapsıyor.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER