Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Farelerin yaşadığı iki katlı ahşap ev adeta onlar için saray gibidir.

Devamını Oku…
21 Nisan 2018 - 3:56 'de eklendi ve 286 kez görüntülendi.


Müthiş Plan; Farelerin yaşadığı iki katlı ahşap ev adeta onlar için saray gibidir. Her tahta arası, her aralık yer, onlara geçit vermekte, duvar içleri, döşemelerin altı, tavan arası, kiler evin yanındaki samanlık ve buğday ambarıyla beraber sefa sürmektedirler.

Bu rahatlıkla beraber nüfusları da hatırı sayılır bir şekilde artmaya devam etmektedir, taaa ki o ana kadar. Çiftlik sahibinin getirdiği tekir kedi ortalığı kasıp kavurmaya başlar.

Ne gece ne gündüz rahat vermemektedir. Nereden geldiği belli bile olmadan ansızın ortaya çıkıp her gün bir kaç tane fareyi götürmeye başlamıştır bile.

Fareler bakar ki bu iş böyle olacak gibi değil bir gün bir araya gelip toplanırlar ve başlarına musallat olan bir kediden kurtulmak için bir plan yapmaya karar verirler. Her kafadan bir ses çıkar. Pek çok fikir öne sürülür. Hiç biri kabul görmez.

En sonunda söz alan genç bir fare kedinin boynuna bir çan asmayı önerir. Böylece kedi gece yada gündüz kendilerine sinsice yaklaşırken, farkına varacak ve kaçabileceklerdir.

Bu öneri fareler tarafından büyük çoğunlukla kabul görür ve alkışlarla “müthiş” “süper” “harika” nidalarıyla onaylanır. Bu arada, bir köşede sessizce oturup olanı biteni izleyen ve onları dinlemekte olan en yaşlı bir fare ayağa kalkarak, bu önerinin çok zekice olduğunu, başarılı olacağından hiç kuşkusu olmadığını belirtir.“Fakat” der. ” Kafamı bir soru kurcalıyor. Aramızdan kim kedinin boynuna bu çanı asacak ?” Kimseden ses çıkmaz ve son sözleri şöyledir; “Hayaller ve gerçekler. İyi plan yapmak ayrı, o planı hayata geçirmek ayrıdır”

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER