Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Toplumsal yapımızın sağlıklı bir şekilde devam edilmesinin yolu sağlıklı ve mutlu bir evlilik kurumunun devamıyla mümkündür.

Devamını Oku…
27 Ocak 2018 - 17:44 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.


Evlilikte Mutlu Olmak: Toplumsal yapımızın sağlıklı bir şekilde devam edilmesinin yolu sağlıklı ve mutlu bir evlilik kurumunun devamıyla mümkündür. Sorunlu evlilikler sorunlu kişilerin ve sorunlu çocukların nedenidir.

Baktığımızda eşlerinden ayrılmayı düşünen veya anlaşamadıkları için mutsuz olduklarını ifade eden bu çiftlerin başa çıkılmaz olarak gördükleri sorunları büyük oranda karakter, kültür, anlayış ve davranış farklılıklarının yarattığı sonuçlar.

Çiftler evliliklerindeki mutsuzluklarını şu şekilde dile getiriyorlar: “Eşim beni anlamıyor, eşim çok değişti, artık beni sevmiyor, daha fazla dayanma gücüm kalmadı, evlenmeden önce daha iyiydik, ne yapmam lazım bilemiyorum” vb.

Bu yakınmaları söyleyen ve evlenene kadar hiçbir problem yaşamadıklarını ifade eden bu çiftler, evlendikten sonra var olan her anlaşmazlığın ve tartışmanın kaynağını acımasızca evlilik kurumuna bağlama yanlışlığına da düşüyorlar.

Belki de “evlenmeseydik bunlar başımıza gelmezdi” diye düşünüyorlar. Ancak inatlaşmaları, karşılıklı atışmaları, ego tatminsizliklerini veya karakter farklılıklarının doğurduğu anlaşmazlıkları, ön yargılı davranışların sonuçlarını evlilik kurumunun değil, kişilerin kendilerinin oluşturduğunu kabul etmede de zorlanıyorlar.

Evliliği Zedeleyen Nedenler: -İletişim eksikliği, -Uzlaşmada güçlük, -Kaynana sorunları, -İlgi eksikliğine bağlı duygusal tatminsizlik, -Maddi konularda var olan anlaşmazlıklar, -Akraba ilişkilerinde var olan problemler,

-Sürekli tartışma ve fikir ayrılıkları, -Çocuklarla ilgili fikir ayrılıkları ve çatışmalar, -Eşe despotça hükmetme, -Alkolizm, -Her türlü şiddet, -Güven duygusunun zedelenmesi, -Evlilik dışı ilişki.

Evlilikte Mutluluğun Kuralları: – Öncelik sırasına uyun, çocuk,eşler,aileler,arkadaşlar
– Emir cümlesi kullanmayın, – Yargılayıcı ve suçlayıcı olmayın, – Rolleri paylaşın,

– İletişime ve karşılıklı anlayışa önem verin, – Kıyaslamayın, – Sevgi, saygı ve güven bağını kurun, – Egosunu ihmal etmeyin, – Yatağınızı ayırmayın ve asla küs girmeyin. -Eşinizi değil, kendinizi değiştirin.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER