Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Evlilik kuralları, gençler ve yeni evlilik mutlaka öğrenmeli, aslında herkes öğrenmeli…

Devamını Oku…
12 Kasım 2017 - 22:40 'de eklendi ve 4625 kez görüntülendi.


Hayatta her şeyin olduğu gibi evliliğin de kuralları vardır, bu kuralları ne kadar erken öğrenirseniz o kadar iyi eş olursunuz.

1- Evlendiniz, artık öncelikle eşinizi ve çocuklarınızı düşünmelisiniz.
2- Bir kişi evlendiğinde tabi ki değişir, değişmelidir ve bekâr gibi yaşamaya
çalışmamalıdır.
3- Evliliğin güç birliği olduğunu bir güç savaşı olmadığını anlamalısınız.

4- Evlendiniz diye her saniyeyi birlikte geçirmeniz gerekmiyor, birbirinizi özlemeniz için kendi başınıza da bir şeyler yapabilirsiniz. Abartmadan 🙂

5- Evlilik yarış alanı değildir eşitiz diyerek birbirinizle yarışmayın, ego yarışına girmeyin.

6- Bir evliliği iyi ve güzel olması için her iki tarafında çalışması gerekmektedir. Sandalın iki küreği gibi. Yoksa kişi kendi etrafında dönüp durmaktan başka bir şey başaramaz.

7- Eşler birbirlerinin ailelerinde kusur aramak yerine onları kabullenmeli ve sevmelidir. Kendi ailelerinden saymalı, saygı göstermeli. Eşini seven onun sevdiklerini de sever.8- Eşinizin ailesini dışlamak ve onlardan uzaklaşmaya eşinizi uzaklaştırmaya çalışmak sizi en azından yalnızlaştırır, dahasına da sebep olur. Ailesinden kopardığınız sizi daha çok sevmez size içerler. Göstermese bile üzülür, yok eğer üzüntüsünü gizlemez ise zaten kavga kıyametten yaşanmaz bir eve sahip olmuş olursunuz.

9- Eşinin kötü yönlerini söylemek için fırsat kollayan tipten olmayın, ne kadar eleştiriyorsanız o kadar da övün. Bir kötü huyunu söylemeniz gerekiyorsa yanında iyi huylarını da belirtin ki, hatasını görsün, hatasına baksın, onu eleştiren size değil.

10- Her istediğini yapana istemediklerini yaparlar diye bir söz vardır. Eşinizle konuşurken her ağzınıza geleni söylemeyin, bu söz eşinizi kırar mı, üzülür mü, acaba yanlış anlar mı diye önce bir düşünün sonra söyleyin.

11- Evlenmeden önce kabullendiğiniz şeyleri evlendikten sonra ilk defa görüyormuş gibi numara yapmayın. Eşinizin size söylediği şeyleri inkar etmeyin. Evlendi artık değişecek zannetmeyin. Yazının başında söylediğimiz değişim hayatındaki değişimdir, karakteri değişmez, huyu suyu değişmez. Evlenmeden önce sizi kırıyorsa, evlendikten sonra kırmamasını beklemeyin.

12- Tartışma ve kavga esnasında ağzınıza gelen her şeyi söylemeyin, kırılanı tamir etmek çok zordur. Konuyu kavgayla ilgili tutun, alakasız yerlere taşımayın.

13- Hatanızı kabullenin ve bunu telafisini arayın. Emin olun hatanızı uzun süre reddetmek, o hatayı telafi etmekten çok daha zordur. Telafi için bu kadar uğraşmanıza gerek kalmaz. Çünkü sizi seven eşiniz yaptığınız hatayı affetmeyi, hatanız olduğunu kabullendirmeye tercih eder. Birinde size olan sevgisi devreye girer diğerinde ise, gerçek ve doğrunun ispatı.

14- Kendi aileniz ile eşinizin ailesini kıyaslamayın, sizinkinin daha üstün olduğunu ispat etmeye çalışmayın. Olsa ne olur olmazsa ne olur, sizin aileniz daha üstün olunca daha mı mutlu olacaksınız?

15- Kendi mutluluğunuzu ihmal etmeyin, mutsuz iseniz bunu sebepleriyle eşinize söyleyin. Sakın aldatmaya bahane yapmayın. Eşinize yapabileceğiniz daha büyük bir kötülük yoktur.

16- Eşinizi iltifatsız bırakmayın, yaptıklarını her zaman takdir edin. Ne var canım deyip geçiştirmeyin. Yaptığı fedakarlığı fark ettiğinizi belirtin.

17- Tribüne oynamayın, ailenizin içindeki özel şeyleri başkalarına anlatıp ne kadar haklıyım değil mi diyerek milletten onay beklemeyin. Başkasının sizi haklı görmesinin hiç bir kıymeti yoktur.

18- İşinizde veya başka bir şeyde çok stresli iseniz bunu saklamayın. Dışarıdaki sorunları eve yansıtmamanın en iyi yolu sorunları saklamak değil paylaşmaktır.

19- Eşinizi ezmeye veya kontrol etmeye çalışmayın. Aile olduğunuzu unutmayın, aile öyle olmaz. Eşinize sevginizi ve ilginizi her daim gösterin, eşinize saygı duyun ve fikirlerine önem verin.

20- Eski olayları açmayın, eski konuları deşmeyin, her evlilik parmak izi gibidir başka evliliklere benzemez.

Yeni Evliler ve Eski Evliler, bu bilgilere herkesin ihtiyacı var, Mutlaka Paylaşın.

İnsanımızın bu bilgilere ihtiyacı var, birisi öğretmez ise öğrenemiyorlar. Eğer paylaşmak istemiyorsanız, ekran görüntüsünü alabilirsiniz, yazıları kopyalayıp paylaşabilirsiniz. İstediğiniz gibi paylaşın ama lütfen bu basit gibi görünen çok önemli detayları herkesin okumasını sağlayalım. Daha mutlu ve sağlıklı aileler için Okuduğunuz için Teşekkür ederiz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER