Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Tüyleri Diken Diken Eden İbretlik Hikaye! Yeni Gelin ve Kayınpeder…

Devamını Oku…
15 Ocak 2018 - 12:33 'de eklendi ve 3833 kez görüntülendi.


Tüyleri Diken Diken Eden İbretlik Hikaye! Yeni Gelin ve Kayınpeder…

Evliliğimizin ilk aylarıydı. Eşim çalışmaya gitmişti. Evde tek başımaydım banyoya gittim.
Banyoda iken bir tıkırtı duydum eve birisi gelmişti. Birden elektrik kesildi. Ve banyo kapısı zorlanmaya başladı. Kapıyı açtığımda karşımdaki kişi…

Bursa’da, beraber yaşadıkları ve kendisine taciz etmekle suçladığı kayınpederi Çetin B.’yi bıçaklayarak ölümüne sebep olan 24 yaşındaki Meryem B., son defa hakim karşısına çıkarıldı.

Müebbet  hapis  istemiyle tutuklu yargılanan Meryem B.’nin suçu ağır tahrik altında gerçekleştirdiğine karar veren mahkeme, cezalandırılmasına sebep bulunmadığı kararı alıp tahliye etti.

Olay, geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleşti. 2 ay önce evlendirdiği  oğlu ve geliniyle beraber yaşayan emekli infaz koruma memuru Çetin B.’nin çıplak cesedi, yaşadığı evin merdivenlerinde bulundu.

Adli Tıp Kurumu’nda yapılan  otopside, B.’nin sırt ve göğüs bölgelerinden yaralandığı 11 bıçak darbesiyle öldürüldüğü anlaşıldı. Polis, eşi Bursa’da bulunan kızının evine giden, bir fabrikada çalışan oğlu Selçuk B. gece vardıyasındayken öldürülen Çetin B.’nin, cinayetin işlendiği sırada evde olan gelini Meryem B.’yi gözaltına aldı. Meryem B., kayınpederinin kendisini taciz ettiği için öldürdüğünü anlattı. Mahkemeye çıkartılan gelin, tutuklandı.Hakkında 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ’Kasten adam öldürmek’ suçundan müebbet hapsi istenen Meryem B., önce yaptığı savunmasında “Olay günü kahvaltı ettik. Kayınpederim kahveye, eşim Selçuk B. saat 15.00’te işe gitti. Akşam üzerine evde kimse olmadığı sırada banyoya girdim. Elektrik kesildi. Elbiselerimi giyerek çıktım. İçeriden tıkırtılar geliyordu. ’Kim var’ diye bağırdım. Ses gelmedi.

Bu sırada kayınpederim beni saçlarımdan tutarak sürükledi. Küfrederek bana sahip olmaya çalışıyordu. Elinden kurtularak, salona geçtim. Peşimden geldi. Yine saçlarımdan tutarak beni mutfağa sürükledi. Üzerime abandı.

Kendimi kurtardım. Karanlıkta elime geçirdiğim bıçağı rastgele salladım. Şoka girdim. Kendimi evden dışarıya attım. Bağırdım ve kimse çıkmadı. Yeniden içeriye girdim. Eşimi aradım. Daha önce de 155 imdat polisi kayınpederim beni rahatsız ediyor diye aramıştım” diye konuştu.

Son mahkemede Yenişehir Cezaevi’nden SEGBİS aracılığıyla bulunan Meryem B., daha önce verdiği ifadelerinde hiç bir değişiklik bulunmadığını belirtip, “Takdiri mahkemeye bırakıyorum” dedi. Selçuk B. ise, babasını öldürdüğünü ileri sürerek karısından şikayetçi olduğunu yeniledi.

Davada, Cumhuriyet savcısı mütalasında suçun işleniş şekline göre sanığa meşru müdafaa koşullarının uygulanmasını talep etti. Mahkeme, tutuklu  Meryem B.’ye TCK 27’nci maddesine göre ‘meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku veya telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez’ maddesini uyguladı. B., 10 aydır tutuklu olduğu cezaevinden tahliye edildi.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER