Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bütün hanımları selamlayın!

Devamını Oku…
07 Şubat 2018 - 14:07 'de eklendi ve 2548 kez görüntülendi.


KADIN= 1-soyadını değiştirir, 2-evini değiştirir, 3-ailesini değiştirir, 4-seninle bir eve taşınır
5-seninle bir yuva kurar, 6-senin için hamile olur.

7-hamilelik vücudunu değiştirir, 8-şişmanlar, 9-dayanılmaz doğum sancılarına katlanarak dünyaya yeni bir can getirir., 10-doğurduğu çocuklar bile senin soy adını alır

Evlendiği günden itibaren kalan tüm hayatı boyunca, yaptığı her şey, yemek pişirme, senin evini temizleme, annene babana bakma, çocuklarını büyütme, para kazanma, sana öğüt verme, senin rahatını sağlama, bütün aile ilişkilerini sürdürme, sana faydası olan her şeyi yapar.

Bunları yapar ve bir çok şeyden de vazgeçer, bazen de sağlığından , hobilerinden ve yapmak istediği pek çok şeyden. Tek beklediğiyse sevgi ve saygıdır. Dolayısıyla gerçekte kim kime iyilik yapıyor?

Hayatta bir erkeğin en önemli sorumluluklarından birisi de karısının kıymetini bilmesidir, çünkü kadın olmak kolay değil. “Kadın olmak paha biçilemeyen bir şeydir”

Aile denilince; öncelikle aklımıza anne, baba ve çocuklardan oluşan bir topluluk gelmektedir. Şimdiki aile düzeninde anneler de çalışmakta ve üreten bireyler olarak ailesinin yanında yerini alıyor.Aynı zamanda hem annelik görevlerini tam eksiksiz bir şekilde yerine getirmekte hem de evinin temizliğini, düzenini, tertibini sağlamakta, çocukların sorumluluğunun büyük kısmını da üzerine almaktadır.

Kadınlar, halkın en fedakar, çalışkan ve üreten bireyleridir, Bunlara karşı bir çok toplumdan hak ettiği sevgi ve saygıyı görmektedir, Diğer toplumlara bakıldığında hırpalanan, kötü davranılan ve aşağılanan birey olan kadın, bizim inancımız ve geleneğimizde “ana” olarak yüceltilmiş ve hak ettiği değeri görmektedir.

Kurtuluş Savaşının kazanılmasında analarımız yeri doldurulmaz fedakarlıklar gerçekleştirmişlerdir. Yeri geldiğinde cephede savaşmış, yeri geldiğinde cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır, Savaş ardından ülkenin kalkınmasında da analarımız en ön saflarda yerlerini almıştır. Bütün hanımları selamlayın!Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER