Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bulunduğu ortamdaki havayı temizleyen, oksijeni arttıran bitkiler.
Millet olarak çiçek ve bitki beslemeyi severiz. Öyle ki birçoğumuzun evindeki balkonlar adeta minik bir seradır.

Devamını Oku…
12 Ocak 2018 - 21:24 'de eklendi ve 5085 kez görüntülendi.


Evinizdeki Havayı Temizleyen Bitkiler!
Bulunduğu ortamdaki havayı temizleyen, oksijeni arttıran bitkiler.
Millet olarak çiçek ve bitki beslemeyi severiz. Öyle ki birçoğumuzun evindeki balkonlar adeta minik bir seradır. Hem göz zevkimize hitap ediyor, hem kokularıyla huzur veriyor hem de emek verip sabredip bikilerin yeşermesini izlemek inanılmaz keyif veriyor. İşte evimizde bulunması gereken, evdeki kötü havayı temizleyen bitkiler:

PAŞA KILICI ÇİÇEĞİ Bu bitki yatak odası bitkisidir. Bütün bir gece boyunca oksijen üretir. Ayrıca Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA bu bitkiyi evdeki havayı temizleyen üç bitkiden biri diye seçmiştir. (İsmini aratarak bitkinin şeklini neye benzediğini görebilirsiniz)

KURDELE ÇİÇEĞİ Bu bitki çok fazla bakım istemeyen, ara sıra sevip okşamanız suyunu vermeniz yeterli gelecek çiçeklerden biridir. NASA’nın açıklamasına göre bulundukların mekandaki tolüen, formaldehit ile klisen gibi kimyasal bileşiklerden arındırır. Bu çiçeği hem iş yerinizde hem de evlerinizde bulundurabilirsiniz. (Google’da ismini aratarak bitkinin şeklini neye benzediğini görebilirsiniz)

PATOS SARMAŞIK Bu bitki devamlı yeşildir. Benzen, formaldehit ile klisen gibi kimyasal maddeleri temizler. Evinizde rahatlıkla besleyebilirsiniz.
YELKEN ÇİÇEĞİ Bu bitki pek fazla su ve ışık istemediği için beslemesi çok zahmetli değildir. NASA tarafından bu bitkinin de bulunduğu ortamdaki benzen- formaldehit ve amonyağı temizlemektedir. Görüntüsü de çok güzel bir bitkidir.

SARMAŞIK Sarmaşıkları daha çok bahçe ve binalarda görürüz. Oysaki evde de beslemek mümkündür. Devamlı yeşil olan bu bitki de bulunduğu ortamın havasını temizler.

ALOE VERA Kökleri kısa ve yaprakları etli olan aloe vera bitkisi yüzyıllardır alternatif tıpta kullanılır. Aloe vera birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bilhassa cilt üzerindeki yaralara, hafif yanıklara, sivilcelere iyi geldiği biliniyor. Ayrıca yapraklarını kestiğinizde içinden çıkan sıvıyı cildinizi nemlendirmek için de kullanabilirsiniz. Aloe vera bulunduğu ortamdaki havayı temizliyor. Az miktarda su ile beslenen bu bitkiyi evinizde ya da iş yerinizde rahatlıkla besleyebilirsiniz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER