Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Sık sık neredeyse her gün evinin kapısını çalıp bir şeyler dilenen kadından bıkmıştır evin hanımı…

Devamını Oku…
07 Ocak 2018 - 7:37 'de eklendi ve 8907 kez görüntülendi.


Sık sık evinin kapısını çalıp bir şeyler dilenen kadından  bıkmış usanmış olan evin hanımı
Yine birgün aynı dilenci kapısını çalınca iyice sinirlenmiş ve dilenciden kurtulmaya
karar vermiş. Dilenciye biraz bozuk yemek vereyim de aklı başına gelsin diye düşünmüş.

Kapıyı açmış, dilenciye biraz bekle demiş, sonra mutfaktan bir ekmek almış ve ortadan ikiye ayırmış, içerisine salatalık, yeşillik ve evdeki bozuk sucuk, peynir eklemiş. Maksadı şunu yesin biraz midesini bozsun da aklı başına gelsin demekmiş. Dışarı çıkıp ekmeği dilenciye uzattığında, kadın “ Allah razı olsun ” deyip evden ayrılır.

Dilenci bu ya, dolaşmaya devam eder saatler sonra şehrin garajına yakın bir caminin avlusunda iyice acıktığını hisseder, önceden kendisine verilen ekmeği çıkarıp tam yiyeceği esnada elini yüzünü yıkamakta olan bir askerin kendisine baktığını görür.

Askerin halinden, yoldan geldiği yorgun ve aç olduğu anlaşılmaktadır. Dilenci kadın, askerin hâline acır ve ekmeğin hepsini askere uzatır. Asker evim uzak değil sağol dese de ısrar eder “sen vatan bekçisisin kırma bu yaşlı kadını” diyerek ekmeği verir ve asker ekmeği alır bir lokma ısırır fakat tadı biraz gariptir. Fakat kadının yaptığı bu davranış karşısında ekmeyi istemem al sen ye demeye de çekinir. Neyse artık der ve ekmeği bitirir.

Biraz sonra Cami avlusunda ki cemaatin bakışları arasında asker acıyla kıvranmaya başlar. Cami avlusundaki cemaat hemen ambulans çağırır ve genç hastaneye kaldırılır.

Kıvranan gencin kimin nesi olduğunu sorup öğrenen polis haber vermek için evine gider. Gittikleri ev sabah dilenci kadına bozuk yemek veren evdir. Kadın haberi alır almaz polislerle beraber hastaneye gider. Aylardır ümitle terhisini beklediği yeni terhis olmuş oğlunu perişan vaziyette karşısında görünce çırpınmaya, dövünmeye başlar. Oğlu gıda zehirlenmesi sebebiyle hastaneye kaldırılmıştır.Biraz zaman geçip de sakinleşen kadın, oğluna ne olduğunu, niçin kıvrandığını sorup öğrenmeye çalışır. Delikanlı biraz önce cami avlusunda bir dilenci kadının kendisine ekmeği verdiğini, onu yedikten sonra bu hale geldiğini söyleyince kadın verdiği ekmeği hatırlar ve başından aşağıya kaynar sular dökülür.

“Ah ne yaptım ben ?” diye dövünmeye başlar ama iş işten geçmiştir. Arslan gibi oğlu kendi elinden hayatını kaybetmiştir. Bu hikayeden herkes kendine göre bir ders çıkarabilir.

“Her ne doğrarsan aşına, o çıkar karşına” atasözün de oldugu gibi.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER