Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Ev temizliğin yaparken bu püf noktaları aklınızda bulundurabilirsiniz.

Devamını Oku…
03 Kasım 2017 - 0:21 'de eklendi ve 6520 kez görüntülendi.


Ev temizliği gerçekten çok zor bir iş, özellikle neyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız. Bilmeden yapılan işler hem çok zamanınızı hem de çok paranızı boşa harcamanıza sebep olur hem de yaptığınız iş düzgün olmaz. Bunun için çoğunlukla işi uzmanı olan büyüklerimizden öğrendiğimiz bu tavsiyeleri dinlemeniz ve öğrenmenizde fayda var.

Ev temizliğinde çok önemli olan püf noktaları ile hayatımız kolaylaştırabiliyor.
Bu püf noktaları sizler için derledik…

1- Bir kalıp beyaz sabunu rendeleyin ve sıcak suda eridin sonra 5 kiloluk bir bidona yerleştirin. Bununla mutfak dolaplarınızı, fırını, halılarınızı ve koltuklarınızı silebilirsiniz.

2- Şampuanı bir kova su ile karıştırın daha sonra bununla canlarınızı kurulamaya ihtiyaç duymadan silebilirsiniz. Ayrıca camsil ile yaptığınız aynı şekildeki karışımla da tozları rahat bir şekilde alabilirsiniz.

3- Bulaşık makinesinin tabletini 5 bardak sıcak suda eritin, içine biraz da parlatıcı ekleyin ve halılarınızı, koltuklarınızı güzelce temizleyin. Bu karışımı mutfak dolapları için de kullanabilirsiniz.

4- Halınıza çay vs. şeyler döküldüğünde parlatıcı döküp silerseniz, lekeden kurtulabilirsiniz.

5- Duşakabininizdeki çesmeleri parlatıcıyla silerseniz, çeşmeleriniz çok daha uzun bir süre parlak dururlar.

Ve temizlikle ilgili diğer püf noktaları… Bakırlarınızı ve metallerinizi ketçap ile ovalayabilirsiniz. Bu yöntem ile küflerden kurtulacaksınız ve eski parlaklığına kavuşabilirsiniz.

Tencere, çaydanlık ve tavalarınızı, marketten aldığınız poşete cif dökeren ovalayabilirsiniz. Mutfak tezgahınızın köşelerindeki silikonlar siyaha dönmüş halde ise pamuğa domates dökün ve silikonların üstünde bekletin. Sabaha karartı düzelmelidir.

Tozları alırken de vazelinli bir bez kullanabilirsiniz. bu yöntemin tozlanmayı da geciktirmektedir.

Pimapenlerinizi cif ve poşet ikilisiyle temizleyebilirsiniz. Çıkmayan etiket, çıkartma gibi şeylerden kurtulmak için fon makinesiyle ısıtma yöntemini deneyebilirisiniz.

Beyaz çamaşırlarınızın daha da beyaz olmasını istiyorsanız, çamaşır makinenizi en yüksek ısıda beklemeye alın ve yıkama zamanı geldiğinde çamaşır suyu ile beyaz kalıp sabun ekleyin.

Perdeleri bulaşık makinesinden çıkan tabletle birlikte yıkarsanız beyazlığının da artacağı belirtiliyor. Elma sirkesiyle veya beyaz sirke ile hemen hemen her yeri temizleyebilirsiniz. Asidik içeriği ile temizleme işleminde oldukça etkili doğal bir maddedir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER