Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Çatlak Kova: Eski zamanlarda bir adam, her gün sabah akşam günde iki defa omzuna koyduğu sopanın iki ucuna astığı kovalarla evinin ihtiyacı için epeyce aşağıdaki dereden su taşırmış.

Devamını Oku…
02 Mart 2018 - 6:13 'de eklendi ve 5150 kez görüntülendi.


Çatlak Kova: Eski zamanlarda bir adam, her gün sabah akşam günde iki defa omzuna koyduğu sopanın iki ucuna astığı kovalarla evinin ihtiyacı için epeyce aşağıdaki dereden su taşırmış.

Adamın su taşıdığı kovalardan biri kenarından çatlakmış. Sağlam kova içine doldurulan suyun tamamını eve ulaştırabilirken, diğer çatlak kovayla yalnızca doldurulan suyun yarısı eve ulaştırabilirmiş.

Bu durum aylarca devam etmiş. Adam her seferinde eve bir buçuk kova su taşımaktaymış. Bu durum yolun karşısında oturan komşusunun dikkatini çekmiş, adamı izler niye böyle yapıyor diye merak edermiş. Hatta üşenmemiş oturmuş hesap bile yapmış.

Günde iki defa dereye gidiyor iki kova yerine bir buçuk kova su getiriyor. Günde bir kovadan ayda yapar otuz kova ve neredeyse ayda bir hafta boşuna su taşıyor diye düşünmüş.

Yine böyle bir günde komşusu aynı şekilde bir buçuk kova suyla gelince dayanamamış ve çıkıp komşusuna seslenmiş, yaptığı hesabı da anlatıp neden böyle yaptığına anlam veremediğini niye kovayı değiştirmediğini sormuş.

Adam suları boşaltmış kovaları tekrar almış ve komşusuyla tekrar dereye gitmiş aynı şekilde dönerken yarı yolda durmuş ve komşusuna demiş ki

“Bak şimdi yola bir senden tarafa birde benden tarafa sende dereye gidip geliyorsun bende, doğru haklısın sen daha az gidiyorsun ama şu güzellik için değmez mi?” deyince komşusu haklısın diyerek gidip kendi kovasının biri ortasından delmiş, yarin ilk iş bende yapacağım demiş.

Adam komşusuna inşallah sabah suyunda beraber yaparız diye cevap vermiş. Meğerse adam yolun sağ tarafına dere boyundan evine kadar rengarenk çiçekler dikmiş her gün sabah akşam çatlak kovasıyla onları sulayıp o güzelliklere can veriyormuş.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER