Hayret Türkiye

Cezanın da Cezası!

Erkekler genelde, eşlerini dinlememekte ısrar ederler, sanki rütbeleri düşecek, veya eşleri terfi edecek gibi geliyor onlara, oysa, evlilik güçbirliğidir.

Cezanın da Cezası!
09 Ağustos 2018 - 15:40 'de eklendi ve 4333 kez görüntülendi.


Cezanın da Cezası; Erkekler genelde, eşlerini dinlememekte ısrar ederler, sanki rütbeleri düşecek, veya eşleri terfi edecek gibi geliyor onlara, oysa, evlilik güçbirliğidir.

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır da derler. Ama bazen… bazen olaylar, durumlar çok farklı gelişebiliyor; Adamın biri arabada eşiyle birlikte giderken trafik polisi durdurup, ehliyet ve ruhsatını istemiş.

Trafik polisi ruhsatı incelerken adam dayanamayıp sormuş; “Affedersiniz memur bey, bir kural hatası mı yaptım acaba?” -Evet, emniyet kemerinizi bağlamamışsınız. Tam o sırada eşi müdahale etmiş; “Memur bey, çok haklısınız yazın cezayı da aklı başına gelsin.

Siz bu adam bilmezsiniz memur bey, neler çekiyorum ben bunun inadından. Ben ne dersem her zaman tersine yapar. Bir türlü beni dinlemez. Daha evden çıkarken emniyet kemerini bağla dedim.

Sırf ben dedim diye bağlamadı. Sonra köşeye dönüp anayola çıkarken yine uyardım. Bak emniyet kemerini bağla dedim, inat etti yine bağlamadı. Siz bu adamı bilmezsiniz öyle inat öyle inat ki, bir bir türlü beni dinlemez.

Ona dedim ki, bak birazdan trafik polisi karşımıza çıkarsa, ya bizi durdurursa ne yapacaksın? Al işte dediğim oldu. Ödesin de cezayı aklı başına gelsin. Beni dinlemezse daha çok cezalar öder, çok perişan olur.İşte bu adam böyle bir adam, evlendiğimizden beri beni bir türlü dinlemez. Öyle inat, öyle inat ki…” Trafik polisi, kadının daha fazla konuşmasına meydan vermeden, el işareti ile kadını susturarak adam ehliyet ve ruhsatını uzatmış; “Beyefendi, buyurun ehliyet ve ruhsatınızı, gidebilirsiniz.”

Adam şaşırmış ve de sevinerek teşekkür etmiş ama dayanamayıp sormuş, “neden ceza yazmadınız?” diye. Memur cevap vermiş; “Size zaten Allah bir ceza yazmış ömür boyu. Bir de ben ceza yazmayım, cezanın da cezası olmasın.”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER