Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Emlakçılık yapan adam her sabah bürosuna geldiğinde ilk iş olarak yeni yayınlanan gayrı menkul ilanlarını takip etmek için, kontrol etmeye başlar.

Devamını Oku…
18 Haziran 2018 - 19:55 'de eklendi ve 2091 kez görüntülendi.


Emlakçılık yapan adam her sabah bürosuna geldiğinde ilk iş olarak yeni yayınlanan gayrı menkul ilanlarını takip etmek için, kontrol etmeye başlar.

Bir de bakar o da ne satılık dublex 5000 $. Herhalde ilan sahibi yanlış yazmış 500.000 diyeceğine 5000 demiş der kendi kendine. Yinede merak eder, en azından düzelttireyim diye sabah sabah telefon açar,

Telefondaki bayana; “Hanımefendi ilan için aradım ama bir yanlışlık var, galiba rakamı yanlış yazmışınız ” deyince, Karşıdaki kadın “Hayır yanlışlık yok, evet aynen ilanda resimlerini gördüğünüz ev 5000 $’a satılık”.

“Bayan şaka yapıyorsunuz galişba”, “Hayır, gayet ciddiyim”. Adam heyecanla evi aldım hemen geliyorum diyerek, sevinç ve şaşkınlıkla yola koyulur, süratle verilen adrese gider. Bakar ki aynen dendiği gibi. Hemen parayı kadına verir, tapuya gidip satışı yaparlar, imzaları atarlar tapusunu eline alır.

Hâlâ şoktadır adam, hayatının alışverişini yapmıştır.Tapu dairesinin kapısına gelince her iki tarafta sevinçle birbirlerine “Güle güle harca”, “güle güle otur” gibisinden hayırlaşıp, tam ayrılacakları sırada adam dayanamaz

“Hanımefendi lütfen merakımı bağışlayın, 500.000 $’lık evinizi çok çok daha iyi bir fiyata gözü kapalı 400.000’e bile satabilecekken, neden bir karavan bile alınmayacak kadar ucuza sattığınızı merak ediyorum” deyince,

Kadın çantasından anlaşmalı boşanma ilamını çıkarıp emlakçı adama gösterir ve der ki; “Eşimle ayrılalı tam iki ay oldu. Bu evi tam 20 yıl beraber çalışıp aldık, benden çok daha genç ve güzel birirni bulup beni terk etti, şimdi tatile gittiler.

Boşanırken ki anlaşmamızda şöyle yazdırdı, ortak mülkü satma yetkisini paranın yarısını bir kaç ay içinde satıp ona göndermem şartı ile kendisi bana verdi, malum artık çok meşgul, kendisinin bunlarla uğraşacak vakti yokmuş.

Bende anlaşma şartlarına uyup evi sattım, şimdi ona 2500 $’ını ve satış örneğini gönderip anlaşmayı tamamlamış olacağım”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER