Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Emekliye ayrılan yaşlı adam, ikramiyesi ve yıllarca kenara koyduğu birikimiyle sakin bir mahalleden küçük bahçeli bir ev satın alır.

Devamını Oku…
17 Mart 2018 - 11:51 'de eklendi ve 3510 kez görüntülendi.


Çöp Tenekesi: Emekliye ayrılan yaşlı adam, ikramiyesi ve yıllarca kenara koyduğu birikimiyle sakin bir mahalleden küçük bahçeli bir ev satın alır.

Yazın bir kaç ayını bahçesinde çiçeklerle uğraşarak huzur ve sessizlik içinde geçirir.  Lakin okullar açılınca o sessizlik ve huzurdan eser kalmamıştır. Evi biraz aşağıdaki lisenin yolu üzerindedir.

Okulun açıldığı günden itibaren okulda dersi bitip çıkan öğrencilerden bir gurup bağıra çağıra geçerler ve belediyenin çöp konteynırını adeta oyuncak haline getirirler.

Kapağını çarparlar, tekmeler, el arabası gibi oraya buraya sürerler, devirirler. Bu gürültü çekilmez hâle gelir ve günlerdir de sürmektedir.

Yaşlı adam bunları takip eder, bakar ki her gün aynı yoldan gidip gelen 5-6 liseli genç bu gürültüyü yapmaktadır. Bir süre ne yapsam nasıl yapsam da şu gençlerin de kalbini kırmadan bu işi halletsem diye düşünür ve nasıl önlem alacağına karar vermiştir.

Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine doğru yaklaşırken, kapının önüne çıkar onları durdurur ve onlarla dost canlısı bir şekilde konuşmaya başlar;

“Çok tatlı çocuklarsınız, çok da eğleniyorsunuz. Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden. Ben de sizlerin yaşındayken aynı şekilde gürültüler çıkarmaktan hoşlanırdım, bana gençliğimi hatırlatıyorsunuz.

Eğer her gün buradan geçer ve gürültü yapmaya devam ederseniz size her gün adam başı 5 tl vereceğim.” der.

Bu teklif çocukların çok hoşuna gider ve gürültüyü sürdürürler. Birkaç gün sonra yaşlı adam yine çocukların önüne çıkar ve şöyle der:

“Çocuklar kusura bakmayın ben emekli bir adamın size verdiğim para beni de etkilemeye başladı. Bundan böyle size sadece günde üçer tl verebilirim”

Çocuklar pek bir mana veremeseler de yine devam ederler gürültüye. Aradan bir kaç gün daha geçer ve yaşlı adam yine karşılarına çıkarak;

“Bakın,Henüz maaşımı almadım, ama paramda çok azaldı, bu yüzden size günde adam başı bir tl verebilirim, tamam mı?” Çocuklar cevap vermeye başlarlar; “Bey amca bu paraya imkansız”

“Ben yapmıyorum. Zaten geçen tekme atarken ayakkabım yırtıldı, üstelikte canın çok acıdı”
“Günde 1 tl için bu iş yapılmaz. Kendine başkalarını bul. Biz işi bırakıyoruz”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER