Hayret Türkiye

Eklem ağrınız için harika yöntem, mutlaka deneyin…

Lahana deyip geçmeyin! Lahanadaki faydalar saymakla bitmiyor.

Eklem ağrınız için harika yöntem, mutlaka deneyin…
26 Ocak 2018 - 12:34 'de eklendi ve 553 kez görüntülendi.


Lahana deyip geçmeyin! Lahanadaki faydalar saymakla bitmiyor. Yemeğini yiyoruz kimimiz beğeniyoruz kimimiz beğenmiyoruz. Ancak yemenin dışında lahananın öyle bir etkisi var ki. Bu etkiyi öğrenince lahanadan vazgeçemeyeceksiniz.

Lahananın içinde bulunan potasyum, mineraller ile antioksidanların ağrıları tedavi ettiği ve ödemin giderilmesine yardımcı olduğu anlaşılması eklem ağrıları yaşayan insanları sevindirdi

Lahanın bu etkisinden faydalanmak istiyorsanız önce lahanayı yapraklarından teker teker ayırıyorsunuz ve yıkayıp kurutuyorsunuz. Kuruyan lahana yapraklarını merdane yardımıyla düzleştiriyoruz.

Düzleşen yaprakları alüminyum folyoya sarıp fırında yeteri miktarda ısınmasını sağlıyoruz. Isınan lahanayı ağrıyan yerlerimize sarıp üzerine strecfilm ile kapatıp bir saat bekliyorsunuz. Uygulaması kolay olan lahana tedavisi ile umuyoruz ki ağrılarınız biran önce geçer

İçeriğinde bol miktarda B, C ve E vitamini barındıran lahana potasyum yönünden de zengin bir içeriğe sahiptir. peki lahanının bu faydalarını biliyormusunuz? Lahana yaprakları vücudumuzdaki belirli bölgelerdeki ağrılara da çok iyi gelir. İşte lahananın iyi geldiği ağrılar.

DARBELERE BAĞLI ŞİŞLİKLERE LAHANA YAPRAĞI ÇOK FAYDALIDIR İstemsiz olarak vücudunuzda herhangi bir yerinizi çarptınız ve şişti.. Hemen o bölgeyi lahana yaprağı ile sarın ve bir bandaj ile iyice sıkın. El ayak bilek bacak gibi bölgelerdeki şişlerin bir gecede geçtiğini göreceksiniz. Eğer tedavinin daha kısa sürmesini istiyorsanız buz ile uygulayın.

TİROİD BEZİNE LAHANA YAPRAĞI ÇOK FAYDALIDIR Sindirim sistemi, büyüme hormonlarının ve metabolizmanın işleyişinde tiroid bezi son derce önemlidir. Tiroid bezindeki anormalliklerin düzenlenmesi için doğal yöntemler vardır. Bu yöntemlerin başında ise lahana yaprağı gelir. Akşamları yatmadan önce lahana yaprağını boğazınıza sarın ve uyuyun.

BAŞ AĞRISINA LAHANA YAPRAĞI ÇOK FAYDALIDIR Eğer sabah kalktığınızda dayanılmaz bir baş ağrısı ile uyanıyorsanız gözlerinizde sorun olabilir ve doktora gitmeniz önerilir. Ancak baş ağrısı stres ve yorgunluğa bağlı ise kafanıza lahana yapraklarını koyun ve düşmesini önlemek için şapka takın. Bir haftada etkisine inanamayacaksınız.

EMZİRMEYE BAĞLI GÖGÜS AĞRISINA LAHANA YAPRAĞI ÇOK FAYDALIDIR Emzirmeye bağlı oluşan göğüs ağrılarından doğal yöntemle kurtulmak mümkün.Taze lahana yapraklarını göğüslerinize koyun ve sütyen ile uyuyun. sabah kalktığınızda kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Haftada 2-3 gün bu lahana yaprağı tedavisini uygulamanız sizi göğüs ağrılarınızdan kurtaracaktır.

Ayrıca unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Okuduğunuz ve faydalandığınız bütün bilgileri sevdiklerinizle paylaşın. Lütfen ihtiyacı olan biri olabilir o yüzden bir kez paylaşalım.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip etmeyin unutmayın… Okuduğunuz için Teşekkür ederiz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER