Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Egosu yüksek Türk erkeği; Eli ekmek tutmaya, biraz para kazanmaya başladıktan sonra yürüyüşü, duruşu değişir.

Devamını Oku…
12 Şubat 2018 - 12:58 'de eklendi ve 486 kez görüntülendi.


Egosundan Gözü Dünyayı Görmeyen Erkekler!

Egosu yüksek Türk erkeği; Eli ekmek tutmaya, biraz para kazanmaya başladıktan sonra yürüyüşü, duruşu değişir. Annesi her “aslan oğlum” deyip hatasını kusurunu örttükçe kendini kusursuz mükemmel bir arslan zanneder.

Takım elbise giyince, ülkeyi yöneten bir devlet adamı, spor giyince de kendini olimpik atlet zanneder. Ne yapsa eşi benzeri yoktur.

Oturur kalkar, kadın nasıl olmalı, kadın şöyle olmalı, kadın dediğin şöyle davranmalı der durur. Bir kez olsun aynaya bakmaz. Hiç bakma ihtiyacı hissetmez, çünkü o harikadır, öyle inanmıştır bir kere.

İşleri de iyiyse yanında da bir kaç kişi çalışıyorsa işte o zaman tamam. Minik krallığında kocaman bir kraldır. Kendisine kral gibi davranmayan herkese düşman olur. En başta eşine…

Duygusal sorunları ağlamak, konuşmak, tartışmak, paylaşmak yerine parayla çözülebileceğini düşünür. Çünkü her şey parayla çözülür. Kadın dediğin zaten en çok parayı sever. Bu düşüncesini tartışmaya bile açmaz. Tabi annesi hariçtir.Para puldan başka bir şeyden konuşamaz, lüks arasını saatlerce anlatabilir. Parti ve takımı da egosunu şişirmekten başka bir işine yaramaz. Tatil denilince, memlekete gidilir. Kendi evinde iş yapan karısı şimdi de annesinin evinde iş yapar. Karısı zaten hep tatil yapıyordur ona göre. Ayrıca bir tatile ne gerek var.

Eşi her işini görsün ister, eğer böyle birini bulursa bu sefer de sıkılır. Durmadan iş yapan ve hep yorgun olan biri olarak görür eşini.

Her zaman çok yoğundur, bütün sorumluluklar eşinin üzerindedir. Eşinin ailesine yakın olmaktan hoşlanmaz. Kendi ailesine yakın olunsun ister. Onlarla da hiç geçinemez. Memleketine asla laf söyletmez çünkü memleketi de egosunu şişirme araçlarından biridir. En iyi adamlar oradan çıkar çünkü…

Askerliği çok rahat geçmiştir bununla hep övünür ama aynı zamanda en iyi asker de odur. İki insan görünce evde ne kadar otoriter olduğunu ispat etmeye çalışır, eşini tersler. Et yemek adamlıktır, sebze yemeği sevmez.  Her şey etli olsun takıntısı vardır.

Ve daha niye özellik, böyle tiplerin şişkin egoları hem kendilerini hem de çevresindekileri huzursuz ve mutsuz eder fakat sorun hep başkasındadır ama asla görmezler. Sizin de etrafınızda böyle tipler çok var mı, sizce böylelerine ne yapmak lazım? (Yorumlarda paylaşabilirsiniz.)Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER