Hayret Türkiye

Eğer Koltuk Altlarınız Sürekli Terliyse, Aman Dikkat!

Havanın sıcak olduğu günlerde elbette herkes gibi terlersiniz fakat bu normalden çok daha fazlaysa dikkat!

Eğer Koltuk Altlarınız Sürekli Terliyse, Aman Dikkat!
28 Ocak 2018 - 13:33 'de eklendi ve 1275 kez görüntülendi.


Havanın sıcak olduğu günlerde elbette herkes gibi terlersiniz fakat bu normalden çok daha fazlaysa dikkat, bu durum vücudunuzda daha önemli bir rahatsızlığın belirtisi olabilir. İşte o belirtiler haberimizde…

Terleme vücudumuz için çok nemli bir işlevdir fakat aşırı olduğunda hayatımızı olumsuz etkileyebiliyor. Terlemenin aşırı olduğu durumlarda bu belirtilere dikkat…

İlaçlar: Tiroid hormonuyla ilgili ilaçlar, ağrı kesici ve antidepresan vb. ilaçlar aşırı terlemenize sebep olabilir.
Diyabet: Aşırı terleme diyabet yani şeker hastalığına işaret de edebilmekte.

Yoğun Stres ve Kaygılanma: Çok yoğun bir iş, okul veya sosyal ortamda iseniz, endişelenmeniz gereken birçok şey varsa, ağır sorumlulukları sırtlıyorsanız bu aşırı stres ve kaygı durumu aşırı terlemenize sebep olabilir.

Bunun için sevdiklerinizden veya bir uzmandan destek alabilirsiniz. Daha stressiz ve huzurlu bir ortama ihtiyacınız olabilir. Bu sorun devam ederse daha ciddi sıkıntılara sebep olabilir.

Kafein: Aşırı kafein tüketimi bazı bünyelerde monosofyum glutamat  birikmesi yapabilir ve bu da fazla termeleyi tetikleyebilir.

Menopoz: Menopoz döneminden geçen kadınlarda aşırı terleme sebeplerinden biridir.
Kompleks Bölgesel Ağrı Sendromu: Sinir siteminde olan bu bozukluk vücudunuzdaki bölgelerden olan kol, bacak vb. yerlerde aşırı hassasiyete ve terlemeye sebep olabilir.

Akciğer Hastalıkları: Nefes darlığı yaşıyorsanız ve sonra aşırı bir terleme oluyorsa, bunun için doktora başvurmanız gerekmektedir.

C ve D Vitamini Eksiklikleri: Özellikle çocuklarda görülmektedir, kafanın arkasında ve genelinde fazla terleme şeklinde görülmektedir. Yetişkinlerde de olmaktadır.
Hipertiroidi: Tiroid bezinin fazla çalışması sonucu ortaya çıkan durum, bunun için doktora başvurmanızda fayda var.

Obezite Yani Aşırı Kilo: Aşırı kilolu olmak vücudunuza ciddi zararlar vermektedir. Metobolizmanızdaki sıkıntılar endokring bozukluğu vb. durumlar aşırı terlemelere sebep olmaktadır.

Ayrıca vücudunuzdaki aşırı yağlanma da tehlikelidir. Doğru ve sağlıklı diyet ile ve düzenli, tempolu spor yaparak aşırı kilolarınızdan kurtulmanız sağlınız ve terleme probleminiz için yararlı olacaktır.

Diyet ve spor sağlığınızı daha da bozmaması için doğru bir şekilde yapılmalı. Aşırı zorlama yapılması vücudunuza ciddi zararlar verebilir.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSINHer gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER