Hayret Türkiye

Devamını Oku…

İşe giremediğine çok üzülmüştü ama sonra…

Devamını Oku…
05 Kasım 2017 - 23:16 'de eklendi ve 772 kez görüntülendi.


İbretlik Ders Çıkartılacak Bir Hikaye

İşsiz bir adam Microsoft gibi büyük bir şirkete iş için başvuruyor, istediği iş ise tuvalet temizliği.

İK görevlisiyle görüşüyor ve gerekli testler yapıldıktan sonra kendisine e-posta yoluyla bilgi verileceği söyleniyor.

Fakat adam bilgisayarı ve e-posta adresi olmadığını söylüyor. Görevli ise eğer e-posta adresiniz yoksa sizinle çalışmamız mümkün değil diyor.

Tabi adamın yardım edecek kimsesi yok kendisi de bilgisayar işlerinden pek anlamıyor. üzgün bir şekilde şirkete binasından çıkıyor ve gidiyor.

Cebinde ise sadece 10 doları kalmış bir şekilde ne yapacağım diye düşünmeye başlıyor.
Sonra aklına kiraz almak geliyor, 10 kilo kiraz alıyor ve bunları kapı kapı gezerek satmaya çalışıyor ve başarıyor ve elinde artık 20 dolar oluyor. Sonra bu işi her gün yapmaya karar veriyor.

Ve aradan 5 sene geçiyor. Adamın her gün sermayesi büyümüş ve kapı kapı dolaşarak satmaktan artık araç ile meyve satma işine girmiş. Kısa süre içerisinde büyük bir gıda şirketinin sahibi oluyor.

Daha sonra bir sigorta şirketiyle yaptığı şu ilginç konuşmanın hikayesi dalga dalga birçok insanın dilinde dolaşıyor.

Sigortacı ile bir süre konuştuktan sonra adam e-posta adresinize ilgili belgeleri ve bilgileri gönderelim, sözleşmeleri de sanal ortamda tasdikleyelim deyince. Adam iyi de benim e-posta adresim yok ki demez mi…

Sigortası şok oluyor ve bir e-posta adresiniz bile yok böyle büyük bir şirketin sahibi olmuşsunuz eğer bir de e-posta adresiniz olsa kim bilir ne olurdunuz? Ve adam o cevabı verir,
-Microsoft gibi bir şirkette tuvalet temizlikçisi olurdum.

İşte hikaye böyle, ne kadar doğru bilinmez ama verdiği mesajı almak önemli, bazen bizim için kötü olduğunu zannettiğimiz şey aslında çok daha iyi bir şeye sebep olabilir.

Karşımıza çıkan olumsuz bir şey karşısında yılmamalıyız ve uğraşmaya devam etmeliyiz. Bir yerden başaramazsak başka bir yerden başarabiliriz. Eğer beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER