Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Böyle dolandırıcılık mı olur dedirtecek bir hikaye.

Devamını Oku…
04 Kasım 2017 - 17:51 'de eklendi ve 1097 kez görüntülendi.


Yolculuğa çıkan bir adamın başından geçen ilginç bir dolandırıcılık, okuyan bazı kişileri şaşırtıyor bazılarına ise bu kadar da olmaz dedirtiyor. Bakalım siz ne düşüneceksiniz. Yorumlarda düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Adam yolda giderken otostop çeken birini arabaya almış. Adam geçmiş arkaya oturmuş,

Kimsin necisin diye başlamışlar konuşmaya, adam demiş ki,

Ben Azrail canını almaya geldim. Şoför olur mu öyle şey derken birden…

Öyle bir şey oluyor ki adama ne yapacağını şaşırıyor.

Arkada oturan adam, Azrail’im deyince şoför tabi olur mu öyle şey benim gibi bir insansın arabamın arkasında oturuyorsun demiş ve gülmüş.

Adam da demek inanmıyorsun bak şimdi neler olacak demiş ve adama biraz ilerde bir adam göreceksin yolun kenarında bekliyor dur ve onu al.Tabi adam da inat etmiş tamam demiş öyle bir şey görürsem duracağım ve alacağım.

Sonra bir de ne görsün biraz gittikten sonra yol kenarında bir adam el kaldırıyor.
Durmuş ve almış adamı,

Ya hu demiş bu anlattıklarıma asla inanmayacaksın, tabi yeni aldığı yolcu biraz gerilmiş.

Arabasına bindik adamın ama deli midir nedir diye, ne oluyor filan demeye kalmadan. Şoför başlamış konuşmaya, şu adam var ya arkada oturan senin ilerde karşımıza çıkacağını bildi, nasıl oldu anlamadım demeye kalmadan, yeni yolcusu hangi adam demiş endişeli bir ses tonuyla.

Tabi şoförün beti benzi atmış, hemen arabayı sağa çekmiş, arkasına dönmüş eliyle işaret ederek yahu şu adam işte. Öndeki yolcu tekrardan ne diyorsun sen be adam burada kimse yok, demiş ve çıkmış arabadan. Az geriye gitmiş ve tekrar elini kaldırmış otostop çekip bir an önce buradan gitmeye çalışıyormuş.

Tabi şoför soğuk soğuk terliyor, arkasına dönmüş ya Allah için söyle doğru mu söylüyorsun yoksa şaka mı yapıyorsun, bu adamı tanıyor musun yoksa?
Adam yoldan rastgele aldığımız biri değil mi? Hatta sen durdun aldın adamı, benimle beraber mi bindi?
Evet doğru söylüyorum demiş. Adam öyle bir korku ve endişe içerisindeymiş ki, adamın sorusuna cevap bile vermeden başlamış yalvarmaya.

Tabi adam da fırsatı bulmuş, tamam arabayı bırak çık dışarıya demiş, şoför hemen atlamış dolanmış gelmiş arka pencereye, şimdi beni bırakacak mısın, ne istersem yaparım diye başlamış Azrail ile pazarlığa, ölümden kurtulmak için adama neler teklif etmiş neler.

Tabi adam, kurbanını istediği kıvama getirmiş durur mu, ne kredi kartı bırakmış ne telefon. Geçmiş ön koltuğa, çalıştırmış arabayı az geriye gelip diğer yolcuyu da almış ve basmış gitmiş.

Adam da nasıl seviniyor, Azrail’i ikna ettim ölümden kurtuldum diye, bir süre yürümeye devam ettikten sonra yavaş yavaş aklı başına gelmeye başlamış, ya demiş o Azrail neden diğer yolcuyu aldı, hem o yolcu nasıl görüyor olan biten, hadi arabayı görüyor ee şoförü nasıl görecek, bu nasıl iş diye düşünmeye başlamış

Tabi bir yandan pazarlık yaptım ölümden kurtuldum diye de sevinci var. Tam da ne düşüneceğini bilemiyor. Bir süre yürüdükten sonra benzin istasyonunu görüyor yanında da bir köy, tam istasyona girecek ezan okunuyor, camiye gideyim bari hem de hocaya durumu anlatırım diyor. Camiye doğru ilerler iken köylülerden biri halini hatırı soruyor, evladım bu ne hal diyor, hasta mısın neyin var çok kötü görünüyorsun diyor.

Adam da anlatsam mı anlatmasan mı kararsız, iyiyim amca halimi hocaya sormaya gidiyordum, namazı kıldırsın, ben ona anlatırken sen de dinlersin diyor.

Adam şadırvanda elini yüzünü yıkıyor ve biraz da su içiyor derken bakmış cemaat dağılıyor hemen içeri giriyor ve imama hocam bir maruzatım vardı lütfen yardım edin diyor. Tabi hoca rahatsız zannediyor, hemen seni sağlık ocağına götürelim gel diyor ama adam bırakmıyor yok hocam iyiyim, başıma bir olay geldi ne oldu anlamadım.

Bana Azrail geldi arabayı ve cüzdanı hayır yap ölümden kurtarayım seni dedi ben de kabul ettim, acaba kaç yıl ömrüm kalmıştır. Bir daha bana uğramaz mı benim halim ne olacak diye heyecanlı heyecanlı anlatıyorken hoca birden kesmiş, Evladım sen ne diyorsun böyle, hiç öyle şey olur mu.

Azrail ile ölüm ile Ecel ile pazarlık olur mu. Sen kime verdin arabanı söyle bakayım demiş.

Adam da başlamış olan biteni en başından anlatmaya.

Sona geldiğinde hoca demiş ah evladım böyle ilimsiz, irfansız hareketlerin sonu işte böyle olur, seni kandırmışlar, haydi şimdi sen karakolun yolunu tut.

Allah’ın takdir ettiği ecel geldi mi, ne bir araban bin tane araban da olsa seni kurtaramaz.
Allah sana akıl fikir versin, böyle cahil olursanız tabi kötü niyetli, kötü kalpli birileri bu cehaletinizi kullanmaya çalışır. Sen sen ol, bundan sonra ilimsiz, bilgisiz iş yapma, yanlış bilgilerden kendini de koru. Allah’ın takdiri ile de pazarlık yapmaya çalışma.

Bu hikayeyi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER