Hayret Türkiye

Dolabın İçini Gören Şok Oldu!

Herkes Üzülmüştü… Gardıropta Yaşayan Aile…

Dolabın İçini Gören Şok Oldu!
15 Ocak 2018 - 15:52 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.


Dolabın içini gören şok oldu! Herkesi üzmüştü… “Gardıropta yaşayan aile”

Dönemin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’nın bir mahallesinde, gardıropta yaşayan  Aileyi ziyarette bulunup, kendilerine yardım edeceğini belirtmişti.

Çelik,  2 gündür gardıropta içerisinde yaşamaya çalışan Hurma ailesini  ziyaret etti. Gardıropta yaşayan aileye gereken yardımı sağlanacağını söyleyen Bakan Çelik, Veysi Hurma’nın Haliliye Belediyesi’nde işe yerleştireceğini belirtti.

Çelik, konuyla ilgili  şunları söyledi: “Aile kendi aile bünyesinde sıkıntılar yaşayan bir aile ve kendisine göre bir çıkış yolu bulmuş.

Belediyelerimiz bu konuda çok duyarlı. Yüzlerce insana bu konularda el atarlarken, böyle bir talebi olmadan kendi kendine bir yöntem bulmuş vatandaş aslında gitseydi gerek Haliliye Belediyemiz gerekse Büyükşehir Belediyemiz ve valiliğimiz hepimiz bu ve benzer arkadaşlara yardım ediyor.

Daha önce de yardım talebinde bulunulmuş kaymakamlık belli bir miktar vermiş gelmiş onu almamış. Kendi bünyesindeki sorunu bir şekilde gündeme gelmiş bize düşen görev ne ise belediye başkanlarımız şimdi onları yerine getiriyorlar.”

“İnşallah kendi sorunlarını kendisi çözer, tamamen ailevi bir sorun. Devletimiz sosyal bir devlet, güçlü bir devlet herkesin elinden tutuyor. Her ocağın tütmesi için gayret gösteriyor. Böyle bir şey söz konusu değildir. Mağduriyet devletimizden belediyelerimizden kaynaklanan bir mağduriyetin neticesi değildir.

Kendisinden kaynaklanan bir mağduriyetin medyaya yansıması bizde doğrusu neden belediye ve valiliğe müracaat etmeden bir şey oldu diye neticede devletimiz görevini yapmak istemiş ama vatandaş onu uygun bulmamış ve sonuç itibariyle ne gerekiyorsa belediyelerimiz yapacaklardır” dedi.

3 çocuk babası Veysi Hurma’yı işe aldıklarını belirten Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ise, “Veysi kardeşimizin durumu ile ilgili ailenin daha önceden şiddetli geçimsizlik nedeniyle karı kocanın ayrılması ve çocukların ortada kalması söz konusu olmuştur.

Biz aileye destek olmak ve ailenin birleştirilmesi noktasında hem rehabilitasyon çalışması hem de ailemize iş imkanı sağladık. Daha öncesinde de sosyal yardımlarda bulunmuştuk. Şimdi hem ailenin bütünleşmesi açısından karı kocanın rehabilitasyonu hem de iş imkanı noktasında yardımcı olduk” dedi.

İnsanlar ne hallerde hayat mücadelesi veriyorken elindeki nimetlere şükretmeyenler bir kez daha düşünmeli. Doğru diyorsanız bu haberi paylaşmayı unutmayın…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER