Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Doktora Tezi Bir Tavşan önüne bir daktilo, gözünde gözlükler tak tuk tak tuk bir şeyler yazıyor.

Devamını Oku…
05 Şubat 2018 - 23:59 'de eklendi ve 442 kez görüntülendi.


Doktora Tezi Hikayesi: Bir Tavşan önüne bir daktilo, gözünde gözlükler tak tuk tak tuk bir şeyler yazıyor. Oradan geçen bir Tilki merak eder ve sorar; “Hey tavşan, hayırdır ne yazıyorsun böyle?”

Tavşan gayet ciddi bir edayla daktilodan gözünü bile ayırmadan cevap verir; “Doktora tezimi yazıyorum.” deyince aralarında şöyle bir konuşma geçer; “Ha öyle mi, çok güzel, ne hakkında? konusu ne?” “Tavşanların tilkileri nasıl yedikleri hakkında.”

“Yok canım, olur mu öyle şey, hiç tavşanlar tilki yerler mi?” “Olur canım, gel istersen, sana ispat edeyim.” Tilki kendinden emin tavşanı takip eder. Beraberce Tavşanın evine girerler.

Biraz sonra evden tavşan tek başına çıkar ve yine daktilosunun başına geçer, tak tuk aynı şekilde bir şeyler yazmaya devam eder. Daha sonra oradan geçen bir kurt, tavşanı görür o da merak ederek sorar;

“Hey Tavşan, ne yazıyorsun?” Tavşan az önceki gibi hiç istifini bozmadan; “Doktora tezimi.” “Ne hakkında?” “Tavşanların Kurtları yemesi hakkında.” Bunu duyan kurt gülmekten yerlere yatar ve; “Bunun gerçek olduğunu düşünmüyorsun herhalde, buna kim inanır?” deyince

Tavşan; “Gel istersen göstereyim.” Yine beraberce evine girerler.Tavşan biraz sonra tek başına dışarı çıkar. Tavşanın evini merak ettiniz mi?Manzara şudur: Bir köşede Tilkinin kalıntıları. Bir köşede kurttan kalanlar. Diğer köşede ise tavşanın doktora tezi danışmanı olan ASLAN, kürdanla dişlerini temizliyor.

ANA FİKİR VE SONUÇ: Doktora tezi yapmak için, tezin ne olduğunun önemi yoktur. Konunun da önemi yoktur. Önemli olan, tez danışmanıdır.

Bu hikayeyi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu hikayeyi okumalarını sağlayabilirsiniz.

Eğer sizin de bir hikayeniz varsa ve yayımlanmasını istiyorsanız bize gönderin. HİKAYENİ GÖNDER

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER