Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Dizüstü bilgisayarlarınızı asla kucağınız da yahut dizinizin üstüne kullanmayınız!

Devamını Oku…
25 Ocak 2018 - 17:35 'de eklendi ve 359 kez görüntülendi.


Dizüstü bilgisayarlarınızı asla kucağınızda yahut dizinizin üstüne kullanmayınız! Neden mi? Ne kadar çok manyetik alan yaydığını bilseydiniz asla kucağınıza almazdınız…

Ayrıca en çok manyetik alan yayan eşyalar ütü ve saç kurutma makinesidir. Bu eşyaları da kullanırken işini hemen bitirmelisiniz.

Hele yatak odalarınıza cep telefonlarınızı televizyonlarınızı asla almamalısınız. Cep telefonunuzu şarj ederken kullanım alanlarınızın dışında olmasına dikkat ediniz.

Elektronik manyetik alan havayı iyonize eder. Bazen bunu koku olarak algılasak da asla gözle görülmeyen parçacıklar havada asılı kalır ve bu havayı soluyarak ciğerlerimize göndeririz.

Saatlerce havalandırsanız bile odanızda ki bu havayı temizleyemez hep bir risk içinde yaşarsınız. İşte bu yüzden önemle şu noktalara dikkat etmeniz gerekir. Uzun süre klavye ve maus kullanmak maalesef el ve bilekleri deforme etmektedir.

Son yıllarda bilim adamları ve tıp doktorları tarafından saptanmış olan bir gerçek vardır ki bir çok hastalığa kapı açan manyetik alan ve bu alanın oluşturduğu etkilerdir.

Çamaşır ve bulaşık makinelerinizi de hafife almayın onlarında yaydığı elektronik manyetik alan ciddi tehlike oluşturmaktadır. Bu yüzden çalışma esnasında yakınlarında durmayınız.
Kullanmadığınız aletleri fişlerinden çekin.

Buna vampir elektrik denmektedir. En az diğer elektrik türü kadar zararlıdır. Manyetik Alanın Uzun Zamanda Etkileri.

1. Hafıza Zayıflaması 2. Düşük riskinin artması 3. Embriyoya verdiği zararlar 4. Kalp rahatsızlıkları 5. Kan ve beyin hücrelerinde deformasyon 6. Kalıcı işitme bozuklukları

7. Beyin hücrelerinde ölüm ve beyin tümörü Manyetik Alanın Kısa Zamanda Etkileri 1. Görüş alanında problem çıkması 2. Stres 3. Kalp pilinin bozulma riski 4. Aşırı yorgunluk 5. Kulak çınlaması 6. Denge ve dikkat dağınıklığı 7. Devamlı sersemleme hali

Sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın… Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER