Hayret Türkiye

Diş Fırçanızı Sakın Banyoda Tutmamalısınız Çünkü…

Sebebini duyunca çok şaşıracaksınız…

Diş Fırçanızı Sakın Banyoda Tutmamalısınız Çünkü…
05 Ocak 2018 - 7:29 'de eklendi ve 1825 kez görüntülendi.


Diş Fırçanızı Sakın Banyoda Tutmayın Çünkü… Sebebini duyunca çok şaşıracaksınız…

Diş fırçalarını banyoda ve tuvalete yakın yerlerde tutanlar dikkat, ciddi tehlike altında olabilirsiniz. Ağız ve diş sağlığınız için bu uyarıları dikkat alın.

Diş doktoru Pertev Kökdemir, “Diş fırçanızı banyoda, özellikle de klozete yakın bir şekilde asla saklamayın!” diye konuştu. Hemen hemen hepimiz  diş fırçanızı senelerdir banyoda, aynanızın önünde bulunduruyoruz, değil mi?

Peki sifonu çektiğinizde havaya karışan bakterilerin fırçanıza temas edebileceğini hiç düşündünüz mü? Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Diş fırçanızı banyoda, özellikle de klozete yakın bir şekilde asla saklamayın!” diye ifade etti.

Amerikan Mikrobiyoloji Derneği’nin banyo temizliğine ilişkin yaptığı incelemenin  sonuçlarına göre, banyonuzdaki diş fırçaları oldukça fazla  miktarda bakteri bulundurabilir.

Ayrıca uzmanlar  diş fırçanızı mikroplardan korumak için ilk yardım dolabına ya da  seyahat kabına da  bulundurmanın da kötü bir tercih olduğunu bilhassa  belirtiyor. Mikropların yayılmasını minimuma  indirmenin yolu, banyoda  sifonu çekmeden önce klozetin kapağını kapatmanız ve bunu alışkanlık haline getirmekten geçiyor.Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Banyoda aynamızın önündeki, özellikle birden fazla fırçanın bir arada bulunduğu diş fırçası saklama bardaklarında bakteriler fırçadan fırçaya geçebilir.

Diş fırçanızı, diğer diş fırçalarıyla temas etmeyecek şekilde yüksek bir yerde muhafaza etmeli ve mikropların yayılmaması için sifonu çekmeden önce klozetin kapağını kapatmalısınız” dedi.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER