Hayret Türkiye

O Detayı Siz Görebildiniz mi?

Gözleri Doğuştan Yoktu Ama, Bebekteki O Ayrıntı Doktorları Şok Etti!

O Detayı Siz Görebildiniz mi?
26 Kasım 2017 - 8:18 'de eklendi ve 8361 kez görüntülendi.


Gözleri Doğuştan Yoktu Ama, Bebekteki O Ayrıntı Doktorları Şok Etti!

Doğuştan göz kürelerinin üstü deriyle kaplı bebeğin, 8 ay sonra el feneri ile devamlı oynadığını gören ailesi, çocuklarını ışığa duyarlı olduğunu görünce çok sevindi ve çocuklarını doktora götürdü bu durum doktorlarında çok ilgisini çekti ve testlere başladılar.

Doktorlar yaptıkları muayene sonucunda çocuktaki ilginç durumu fark ettiler, gözleri olamasına rağmen fenerle oynayan bebeğin ışığa duyarlı olduğunu gördüler.

Oğullarının engeli sebebiyle büyük üzüntü içerisinde olan anne Salamu ve baba Madamihan çocuklarını tedavi ettirmenin yollarını arıyorlardı.

En son gittikleri hastanede doktorların söyledikleri aileye umut olmuştu. Uygur Türkü Madamihan ve Salamu çiftinin, doğuştan görme engelli çocuğunu muayene eden doktorlar, çocuğun, sol gözünün deriyle kaplı kısmının altında göz olduğunu tespit etti.

Işığa duyarlı olan bu gözünün açılması için ameliyat yapılması gerekiyordu fakat ne yazıkki doktorlar bu ameliyatın çok riski olduğunu söylediler.

Ameliyat için çocuğun 16 yaşına gelmesini bekliyorlar. Allah acil şifalar ihsan eylesin bu yavrumuza, Amin…

Uzman Cerrahın Hikayesini okumuş muydunuz?

Uzman Cerrahın Arif Bey’in telefonu defalarca çalar. Hastaneden görevli arıyordur. Cerrah “efendim? sizi dinliyorum”
Görevli: “Kusura bakmayın rahatsız ettim ama acil ağır hasta var. Lütfen işinizi bırakıp gelin”
Arif bey: tamam geliyorum deyip acele şekilde hastaneye gider. Hastanede cerrahı hastanın babası sinirli bir halde kapıda karşılar ve cerraha bağırarak: “oğlum ne halde hastanede cerrah bulamıyoruz! Neredesiniz niçin bu kadar geç geliyorsunuz?! Sizin çocuğunuz olsaydı böyle rahat davranır mıydınız!” Cerrah Arif Bey tebessüm edip:

“Hastaneden aradıkları anda yola çıktım ve hızlıca geldim merak etmeyin” der ve ameliyathaneye girer. Ameliyat meşakkatlidir ve 3 saat sürer, cerrah ameliyathaneden çıkıp koridorda bekleyen babanın yanından öylece geçip gider. Daha sonra yardımcı doktor çıkar ve babaya “merak etmeyin oğlunuzun durumu iyi, ameliyat başarılı geçti” der. Hastanın babası sevinir fakat cerraha haber vermediği için sinirlidir: “Bu cerrahta hiç insaf yok mu? Yanımdan geçerken ameliyatın iyi geçtiğini söylese ne olurdu sanki? Hiç insanlık kalmamış” diye söylenir.

DEVAMINI OKU…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER