Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Vaktiyle adamın biri çıktığı yolculuk esnasında daha önce hiç gitmediği bir beldeye yolu düşer.

Devamını Oku…
25 Şubat 2018 - 14:32 'de eklendi ve 9335 kez görüntülendi.


Dervişin Görmeyen Gözleri

Vaktiyle adamın biri çıktığı yolculuk esnasında daha önce hiç gitmediği bir beldeye yolu düşer. Akşam namazında yabancıyı fark eden cemaat hasbihal edip misafir etmek isterler, evlerine davet edip karnını doyururlar, Yatsıdan sonra gecelemesi için de gözleri görmeyen bir dervişin evine götürüp orada misafir ederler.

Nihayet vakit ilerler herkes evine çekilir. Ancak bu hoş muhabbet arsında evde yolcunun dikkatini bir şey çekmiştir. Evde, rahlenin üzerinde açık bir Kur’an olduğunu görüp, biraz şaşırır.

Çünkü, dervişin yalnız yaşıdığını söylemişlerdi, âmâ idi ve evde kendisinden başka da kimse bulunmuyordu. Ancak üzerinde fazla durmadı ve sebebini de sormadı. Fakat merak ta etmedi değil.

Gece yarısından sonraki bir vakitte, sabaha karşı Kur’an sesiyle uyandı. Yattığı odadan kalkıp çıkınca baktı ki, âmâ olduğu için gözleri görmeyen ev sahibi rahlenin başına geçmiş Kur’an okuyor.

Öyle ki, yanında birde lamba ve okuduğu yerleri parmağıyla da takip ediyordu. Hasbinallah ve nimel vekil. Hayretler içinde kalan adam dayanamayarak sordu:“Ya hu mübarek sen, gözleri görmeyen bir adamsın. Nasıl oluyor da Kur’an’a bakarak okuyabiliyorsun? Hem de parmağınla da takip ediyorsun.”

Derviş cevap verdi:” Allah isterse her şey olur. Ben Kur’an okumayı çok seviyorum. Fakat gözlerim görmüyor. Allahın bana takdir ettiği bu durumdan hiç ama hiç şikayet etmedim.

Allah’a (cc) dua ettim. “Ya Rabbi, Kur’an okurken benim gözlerimi aç ki Kur’anı elime alıp okuyabileyim” dedim. Allah (cc) benim bu duamı kabul buyurdu. Ne zaman okumak için Kur’an’ın başına oturursam gözlerim açılır ve ben Kur’an’a bakarak okurum.”

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Okuduğunuz ve faydalandığınız bütün bilgileri sevdiklerinizle paylaşın.

Lütfen ihtiyacı olan biri olabilir o yüzden bir kez paylaşalım.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip etmeyin unutmayın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER