Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Deniz kenarına yakın içinde kocaman yıllanmış çınar ağaçlarının bulunduğu bir parkın girişinde dilenen kör bir dilenci varmış.

Devamını Oku…
08 Mart 2018 - 18:56 'de eklendi ve 499 kez görüntülendi.


DAHA İYİ ANLATMAK: Deniz kenarına yakın içinde kocaman yıllanmış çınar ağaçlarının bulunduğu bir parkın girişinde dilenen kör bir dilenci varmış.

Birde her gün parka gelen bazen akşam üzerileri denizden güneşin batışını izleyen, bazen rüzgarda çınar ağaçlarının yapraklarının dallarının sesleriyle kuş cıvıltılarıyla dinlenen parkın müdavimi bir şair varmış, bu park adeta ilham kaynağıymış onun için.

Birgün bu dilenci şairin dikkatini çeker. Dilencinin yanına yaklaşır tanışıp biraz sohbet eder. Dilencinin boynunda asılı bir tabela vardır. Şair, dilenciye günlük kazancının ne kadar olduğunu sorar.

Dilenci de günde 30 – 40 lira kadar günlük kazancı olduğunu söyler. Bunun üzerine şair, dilencinin boynuna asılı tabelayı ters çevirerek bir şeyler yazar; “Şimdi buraya senin kazancını artıracak bir şeyler karaladım.

Bir kaç gün sonra yanına tekrar geldiğimde bana sonucu söylersin” der ve oradan ayrılır. Şair, bir hafta sonra dilencinin yanına uğrayıp kendini tanıtınca, dilenci; “Bayım size ne kadar teşekkür etsem azdır.

Bir haftada kazancım ikiye katlandı. Çok merak ediyorum tabelaya neler yazdınız?” Bunun üzerine şair dilencinin omuzuna hafifçe dokunarak: “Tabelada -Doğuştan körüm, yardım edin- yazıyordu.

Bense -Bahar gelecek, ama ben yine göremeyeceğim- diye yazdım” der. Önemli olan, anlatılmak istenen şeyi en iyi şekilde anlatmak olduğuna göre; Her şeyin daha iyi anlatılabileceği bir yol vardır.

Bazen karşınızdakiler ifade ettiklerinizin içinde kendilerini bulmak isterler. Yeter ki o inceliği yakalamaya, bulmaya, uygulamaya ve ufkumuzu bu doğrultuda genişletmeye uğraşalım…

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu haberi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu haberi okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER