Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Üç arkadaş tren istasyonuna gitmişler.

Devamını Oku…
04 Nisan 2018 - 7:59 'de eklendi ve 968 kez görüntülendi.


Daha çok var.
Üç arkadaş tren istasyonuna gitmişler. İçlerinden biri bilet alıp gişedeki görevliye trenin kaçta kalkacağını sormuş. Görevli de saate bakıp tam yirmi beş dakika sonra kalkacak deyince arkadaşlarına dönüp “Daha çok var, hadi gelin şu istasyonun karşısındaki kahvehanede birer çay içelim, oturup sohbet ederiz ” demiş.

Girmişler kahvehaneye, gelsin çaylar. Ordan burdan derken laf lafı açmış, öyle miydi, böyle miydi iyice dalmışlar, trenin düdüğü ile kendilerine gelmişler, fırlayıp istasyona koşmuşlar lakin trene çoktan yolunu almış koşsalar da yetişememişler.

Tüh be nasıl daldık nasıl da kaçırdık, ne olacak şimdi derken görevliye sormuşlar “Bir dahaki tren ne zaman?” “Bir buçuk saat sonra”. “Daha çok var” deyip, yine dönmüşler kahvehaneye, oturmuşlar sobanın etrafına çay, kahve, muhabbet derken, zaman su gibi akmış, bunlar farkında değil, yine düdük sesi, yine koşmuşlar, yine treni kaçırmışlar.

Bir buçuk saat sonra bir tren daha olduğunu öğrenmişler. Yapacak birşey yok “Daha çok var” dönmüşler kahvehaneye, bu sefer uyanık davranmışlar vakit yaklaşmadan hesabı baştan ödeyip kapıya yakın bir yere oturmuşlar.

Treni gözlemeye başlamışlar. Trenin düdük çalar çalmaz koşmuşlar istasyona, yavaş yavaş hareket eden trenin ardından başlamışlar koşmaya. Biri bir vagona diğeri öbür vagona atlayıp yetişmiş ama bir tanesi kilo var, koşsa da yetişememiş, arkadaşlarının arkasından bakakalmış, nefes nefes olduğu yere çökmüş.

Bir süre öylece durduktan sonra katıla katıla gülmeye başlamış. Bunu gören istasyon görevlisi yanına yaklaşıp; “Hemşerim hayırdır? İyi misin? Hem treni kaçırdın arkadaşların gitti sen kaldın, hemde gülüyorsun yahu” deyince adam cevap vermiş,

“Nasıl gülmeyeyim arkadaş. Esas yolcu bendim, onlar beni uğurlamaya gelmişlerdi.”

Hikayemizi beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. İyi günler dilerizHer gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER