Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Aç tavuk kendini darı ambarında görür;
Çok fakir bir adama bir gün 5 adet yumurta verirler. Adamcağız, sevinerek hemen karısına göstermek için koşa koşa evine gider.

Devamını Oku…
08 Şubat 2018 - 19:07 'de eklendi ve 8420 kez görüntülendi.


Aç tavuk kendini darı ambarında görür; Çok fakir bir adama bir gün 5 adet yumurta verirler. Adamcağız, sevinerek hemen karısına göstermek için koşa koşa evine gider.

“Şunlara bak, nihayet sonunda, işte zengin olabileceğiz bir fırsat” der. Karısı adama;
“iyi de 5 tane yumurtayla nasıl zengin olabileceğimize aklım ermiyor, bırak gene hayal dünyasında yaşamayı da , kıralım yiyelim işte.” diye söylendi.

Adam; “Sakın haaa, sende de hiç akıl yok” diye dudak büküp başlar anlatmaya “5 Yumurtayla Nasıl Zengin Olunur, Bak şimdi, hem de nasıl zengin olacağız.”

“Bu 5 yumurtayı rica edip komşunun tavuğunun altındaki yumurtalarının arasına koyacağım. Civcivler çıktığı vakit dişi olanlarından beşini seçip alacağım. Bu dişi civcivler büyüyecek, hepsi tavuk olacak ve bir sürü yumurta yumurtlayacak.

Bu yumurtaları da kendi tavuklarının altına bastıracağım ve bu sayede bir sürü tavuğum olacak. Onlar da yumurtlayacaklar onları da bastıracağım derken tavuk adedim arttıkça artacak.

Çok geçmeden o kadar çok yumurtalarımız ve tavuğumuz olacak ki, bunların satışından elde edeceğimiz para ile gidip şöyle semiz bol sütlü bir inek alacağım.Tavuklar yumurtlamaya ve çoğalmaya devam ederken, bu inek yavrulayacak; yavrular da büyüyüp inek olacaklar, onlarda yavrulayacak.

Birkaç seneye kalmadan inekler buzağılar sütler tavuklar yumurtalar o kadar artacak ki, onların satışından o kadar çok para kazanmış olacağız ki,

“kadın içinden tövbe yarabbim ben akşam ne yiyeceğiz diye düşünüyorum, şunun düşündüklerine bak” diyerek kocasının nerede duracağını merak ederek dinlemeye devam eder, gözü de tabağa koyduğu beş yumurtadadır.

Adam devam ediyor; “Büyük bir ir ev ve tarla almak istiyorum; üçte ikisini ev ile tarlalara ayırmak niyetindeyim; üçte biriyle de, ev eşyası ve buna benzer şeyler ne lazımsa alırız. Sonra da eve genç ve güzel bir hizmetçi de tutarız”

Karısı, bunu duyunca yerinden fırladı ve “Nee? Bir de hizmetçi tutacaksın ha? Üstelik genç ve güzel bir kadın öyle mi? Seni sütü bozuk!” diyerek yumurta tabağını aldığı gibi adamın kafasına fırlattı.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER