Hayret Türkiye

Çiğ Patates ile Yapılanlara Şaşıracaksınız!

Patates neler neler yapılıyormuş…

Çiğ Patates ile Yapılanlara Şaşıracaksınız!
14 Mart 2018 - 15:46 'de eklendi ve 10833 kez görüntülendi.


Çiğ Patatesin öyle faydaları varmış ki duyanlar çok şaşırıyor. Çiğ patatesin cilt sağlığınız için yararlı olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Salatalıkta olduğu gibi çiğ patateste de antioksidanlar ve C vitamini oldukça bol miktarda bulunmaktadır.

Bu yüzden yüzünüzdeki koyu lekelerin giderilmesinde ve enflamasyonun azaltılmasında yardımcı olur. Doğal malzemelerden elde edebileceğiniz birçok faydayı keşfetmeden, denemeden kimyasal ürünlere yanaşmayın.

Patates, sebze nişastası açısından da zengindir, hem besleyicidir hem de yüksek oranda karbonhidrat ve vitamin içermektedir.

Patates hakkında kozmetik faydaları açısından son zamanlarda yapılan araştırmalar artmaktadır. Daha doğal ve kimyasaldan uzak kalarak cildimizi güzelliğini korumamıza yardımcı olması için çalışılmaktadır.

İşte Çiğ Patates’in 5 Faydalı Kullanım alanı…

1) Koyu Halkalara Karşı; Gözlerinizin çevresindeki enflamasyon ve koyu halkaları gidermek için bilinen en yaygın yöntem salatalık koymaktır. Bu bölgedeki hassas kan dolaşımına yardımcı olmak için antioksidan ve C vitamini içeren besinler kullanılmalıdır.

Çiğ Patates de bu konuda oldukça faydalıdır. Peki bu uygulama nasıl yapılır? İhtiyacınız olan malzemeler;  2 dilim çiğ patates, 2 santim kalınlığında, 2 bez, 1 havan, Yapmanız gerekenler,

Çiğ patatesi soyun ve iki santim kalınlığında iki dilim kesin, Onları havanda ezin. Bu çiğ patatesi bezin üstüne koyun. Bunu göz çevresindeki koyu halkalara 15 ila 20 dakika kadar uygulayın.

2) Yüzünüzde oluşan Lekelere Karşı; Çiğ Patates’in yaşlanmanın etkisiyle oluşan lekeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu belirtilmektedir. Peki nasıl kullanılacak? İhtiyacınız olan malzemeler;  Bir küçük soyulmuş patates, 1 salatalık, 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Ne yapmalı? Yapmanız gereken ilk şey patatesi rendelemek. Sonra salatalığı rendeleyin.
Bu iki malzemeyi de bir kapta karıştırın ve üzerine bir yemek kaşığı elma sirkesini ekleyin. İyice karıştırın.

Sonra bir pamuk yardımı ile yüzünüze maske oalrak uygulayın ve 12 ila 20 dakika bekletin. Bu süre geçtikten sonra ılık su ile iyice durulayın.

4) Güneşin Zararlı Etkilerine Karşı; Yüzünüze bir dilim çiğ patates ile masaj yapın.  İhtiyacınız olan malzemeler; 1 dilim patates, 1-2 santim kalınlığında, Ne yapmalısınız?
Bu tedavi en iyi gece uygulanabilir.

Yapmanız gereken ilk şey yüzünüzü iyice yıkamak. Sonra, dairesel masajlarla çiğ patatesi tüm yüzünüze uygulayın. Sonrasında ılık su ile durulayın ve normalde kullandığınız nemlendiriciyi uygulayın.

4) Sivilce ve Aknelere Karşı; Çiğ patatesce C vitamin, potasyumi bakır ve kükürt açısından zengindir. Bunlar cildi temizlemek, toksinlerden arındırmak ve akne ile sivilcelerin etkisini azaltmakta etkilidir.

İhtiyacınız olan malzemeler; 1 dilim patates, 1-2 santim kalınlığında
Ne yapmalısınız? Bu yukarıdaki uygulama ile aynı ama masajdan sonra yüzünüzü yıkamak yerine gece boyunca işlemesi için olduğu gibi bırakacaksınız.

5) Cildinizi Parlatmak için;  Yeteri kadar su içmek, iyi dinlenmek ve çiğ patates, İhtiyacınız olan malzemeler; 1 küçük soyulmuş patates 1 yemek kaşığı limon suyu (10 ml)

Patatesi iyice rendeleyin. Rendelediğiniz patatesi bir kaba koyun ve limon suyu ile karıştırın. Bunu gece uygulayın. Maske yapıyormuş gibi bir pamuk aracılığıyla sürün.
15 ya da 20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER