Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bir çiçekle su karşılaşır ve arkadaş olurlar. İlk önceleri güzel bir arkadaşlık olarak devam eder birliktelikleri.

Devamını Oku…
06 Mart 2018 - 13:52 'de eklendi ve 1363 kez görüntülendi.


ÇİÇEK VE SU
Bir çiçekle su karşılaşır ve arkadaş olurlar. İlk önceleri güzel bir arkadaşlık olarak devam eder birliktelikleri. Tabii ki zaman lazımdır birbirini daha iyi tanımaları için.

Aradan geçen zaman içerisinde , çiçek o kadar mutlu olur ki suyun yanında, içi içine sığmaz olur. Çiçek anlamıştır ki suya aşık olmuştur. İlk kez aşık olan çiçek etrafa güzel güzel kokular saçmaya başlar.

“Sırf senin hatırın için ey su” diye. Öyle bir zaman gelir ki artık su da içinde çiçeğe karşı bir şeyler hissetmeye baslar. Fark eder ki “Çiçeğe aşık oldum” Ama su da ilk defa aşık oluyordur.

Günler ve aylar birbirini kovalar ve çiçek “Acaba su beni sevmiyor mu?” diye düşünmeye baslar. Çünkü su pek ilgisini belli etmemektedir çiçeğe. Halbuki çiçeğin beklediği bu değildir böyle bir sevgiye de alışık değildir.

Ve dayanamaz bir gün, çiçek suya “Seni seviyorum” der. Su “Ben de seni seviyorum” diye cevaplar. Aradan zaman geçer ve çiçek yine suya “Seni seviyorum” der. Su “Ben de” der. Çiçek sabırlıdır.

Bekler, bekler, bekler… Artık öyle bir duruma gelir ki, çiçekten bir adım olmayınca sudan bir şey göremez, çiçek koku saçamaz olur artık etrafa. Ve son kez suya “Seni seviyorum” der. Su da “Sana söyledim ya, ben de seni seviyorum” der. Ve gün gelir çiçek yataklara düşer. Hastalanmıştır çiçek artık.Rengi solmuş, çehresi sararmıştır çiçeğin. Yataklardadır artık çiçek, su da başında bekler öylece, çiçeğe yardımcı olmak için. Ama bellidir ki artık çiçek ölecektir ve son kez zorlukla başını döndürerek çiçek, suya der ki:

“Seni ben gerçekten seviyorum” Çok hüzünlenir su bu durum karşısında ve son çare olarak bir doktor çağırır. Doktor gelir ve muayene eder çiçeği. Muayeneden sonra şöyle der doktor: “Hastanın durumu ümitsiz, artık elimizden bir şey gelmez.”

Su merak eder sevgilisinin ölümüne sebep olan hastalık nedir diye ve sorar doktora “Hastalığı nedir?” doktor der. Doktor şöyle bir bakar suya ve der ki

“Çiçeğin bir hastalığı yok dostum, bu çiçek sadece susuz kalmış, ölümü onun için” der. Ve su artık yapmış olduğu büyük yanlışı anlar; sevdiğine sadece “Seni seviyorum” demek yetmemektedir…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER