Hayret Türkiye

Cevizin Kabuğu, Yağı ve Yaprağının Faydaları Nelerdir?

Cevizin kendisi ve kabuğu hatta yapraklarına kadar ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Cevizin Kabuğu, Yağı ve Yaprağının Faydaları Nelerdir?
02 Ocak 2018 - 20:35 'de eklendi ve 462 kez görüntülendi.


Cevizin Kabuğu, Yağı ve Yaprağının Faydaları… Cevizin kendisi ve kabuğu hatta yapraklarına kadar ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Az sonra yararlarını anlatacağımız cevizi bundan sonra daha fazla tüketmeye gayret edeceksiniz. Aynı zamanda kabuğu, yağı ve yaprağının yararların da da en az kendisi kadar sağlığa faydalı.

Cevizin içeriğinde bulunan sodyum, potasyum, gümüş iyonu, yağ, tuz, albümin, Karbonhidratlar, B1, B2, B3, B6 ve E vitaminlerinden dolayı insan sağlığı bakımından oldukça etkili bir besindir.

ABD’de de yapılan bir araştırmaya göre, kuruyemişlerle yapılan testlerde kalp rahatsızlığı risklerini azalttığı tespit edilmiştir. Damarlarda oluşan birikintileri arındırır ve kalp rahatsızlıklarını azaltmaktadır.

Kalbe olan yararlarını birkaç hafta gibi kısa bir sürede görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken düzenli olarak ceviz yemeniz.

Kalbe olduğu kadar beynimiz içinde olmazsa olmaz bir besin. Uzun senelerdir beyne benzerliği ile bilinen ceviz gerçekten de beynimiz için çok yararlı. İçinde bulunan bileşenler algımızı ve hafızamızı güçlendirmede faydalıdır.Aynı zamanda kadınların hamilelik döneminde oluşan bulantılar için kesin çözüm. Bağırsak kurtlarının yok edilmesinde de oldukça etkilidir. Uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız düzenli tüketmenizi şiddetle öneririz.

Saç ve Cilt Güzelliğine Ceviz Yağı Kürü: Eşit miktarlarda badem yağı ve çörek otu ile karışımıyla hafta da bir defa saç diplerinize masaj yaparak 30 dakika bekletip doğal bir sabun ile yıkarsanız saçlarınızın oldukça güçlü ve canlı olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Ceviz Kabuğu Çayının Faydaları: Genellikle çoğumuz cevizi tükettikten sonra kabuğunu hiç düşünmeden çöpe atarız. Oysaki kendisi kadar cevizin kabuğu da yararlıdır. Yapmanız gereken bu kabukları kaynatmanız.

Kabuklardan Çay Hazırlanışı: Biraz ceviz kabuğunu 1 litre suda kaynatıp tüketirseniz bağırsak kurtlarını döker. Kemik rahatsızlığı (raşitizm), diyabet, lenf hastalığına da faydalıdır.

Kabuklarının İçindeki Mucize: Kabuğunu kırdığımız cevizin iki parçası arasında aynı akciğerlere benzeyen o küçük kabuğun da sağlığımız üzerinde oldukça etkili faydaları var. Bu kabuklardan 10-12 adet alıp bir fincan suda kaynatıp tüketirseniz öksürük ve balgam söktürür.

Bu karışım bebekler için de gönül rahatlığı ile uygulayabileceğiniz doğal öksürük şurubudur. Bununla birlikte kolestrol’ü dengeler. Ceviz Yapraklarının Faydaları: Yaprakları da kekik ile hazırlayacağınız karışım tam bir kan temizleyici.

Bu karışımı bal ile tatlandırarak kolaylıkla tüketebilirsiniz. Bu kürü eklem ağrıları ve kansızlık hastalıklarınız bulunuyorsa da uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda duş aldığınız suya yapraklarını atıp, iyi bir masajla kafanızı yıkarsanız saç dökülmesini de engellemiş olursunuz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER