Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Uzman Cerrahın Arif Bey’in telefonu defalarca çalar. Hastaneden görevli arıyordur. Cerrah “efendim? sizi dinliyorum”

Devamını Oku…
23 Kasım 2017 - 3:39 'de eklendi ve 980 kez görüntülendi.


Uzman Cerrahın Arif Bey’in telefonu defalarca çalar. Hastaneden görevli arıyordur. Cerrah “efendim? sizi dinliyorum”
Görevli: “Kusura bakmayın rahatsız ettim ama acil ağır hasta var. Lütfen işinizi bırakıp gelin”
Arif bey: tamam geliyorum deyip acele şekilde hastaneye gider. Hastanede cerrahı hastanın babası sinirli bir halde kapıda karşılar ve cerraha bağırarak: “oğlum ne halde hastanede cerrah bulamıyoruz! Neredesiniz niçin bu kadar geç geliyorsunuz?! Sizin çocuğunuz olsaydı böyle rahat davranır mıydınız!” Cerrah Arif Bey tebessüm edip:

“Hastaneden aradıkları anda yola çıktım ve hızlıca geldim merak etmeyin” der ve ameliyathaneye girer. Ameliyat meşakkatlidir ve 3 saat sürer, cerrah ameliyathaneden çıkıp koridorda bekleyen babanın yanından öylece geçip gider. Daha sonra yardımcı doktor çıkar ve babaya “merak etmeyin oğlunuzun durumu iyi, ameliyat başarılı geçti” der. Hastanın babası sevinir fakat cerraha haber vermediği için sinirlidir: “Bu cerrahta hiç insaf yok mu? Yanımdan geçerken ameliyatın iyi geçtiğini söylese ne olurdu sanki? Hiç insanlık kalmamış” diye söylenir.

Yardımcı doktorun yüzü düşer ve hastanın babasına açıklama yapar: “Cerrahımız Arif Bey çok iyi bir insandır aslında. Onun oğlu dün geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti, bugün de cenazesi vardı. Hastaneden arayınca acil cenazeye bile katılamadan gelmiş. O sebeple hızlıca geri gitti. Yani oğlunu defnedemeden sizin oğlunuzun ameliyatı için hastaneye geldi…”

Hastanın babası yutkunur ve gözyaşları süzülür. Söyledikleri için çok pişman olmuştur…

Sağlık sektöründeki tüm çalışanlara saygılarımızı sunarız. Bu hikayeden alacağımız ders: Sadece sağlık sektörü değil, bütün insanlık için empati çok gerekli bir şeydir. İnsanların neler yaşadığını bilmeden onları yargılamamalıyız. Aynı şekilde sağlık çalışanlarının da hastalara karşı empati duyması gereklidir. Bu işler böyledir, herkes birbirine saygı çerçevesinde davranmalıdır. Hepimiz insanız ve hepimizin kusurları var. Kimse kendisini üstün görmemelidir…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER