Hayret Türkiye

Çayın Bir Faydası Daha Açıklandı…

Çayın bir faydası daha ortaya çıktı… Çayın birçok faydaları biliniyor fakat öyle çok faydası var ki…

Çayın Bir Faydası Daha Açıklandı…
05 Ocak 2018 - 7:22 'de eklendi ve 389 kez görüntülendi.


Çayın bir faydası daha ortaya çıktı… Çayın birçok faydaları biliniyor fakat öyle çok faydası var ki… Uzakdoğu bilim adamlarının yaptığı açıklamaya göre  çay ile ilgili çok ilginç  bir gerçeği ortaya koydu.

Çayın her çeşit  hazımsızlık, mide ağrısı, deri kuruluğu ve öksürüğe faydalı olduğu bilinmektedir. Çay, diş macunu gibi pek çok floroit barındırır.

Çayda bulunan  tanik asitler diş de bulunan  koruyucu etkiyi destekler, dişlerin üstünde koruyucu bir tabaka sağlayarak diş taşı oluşumunu önler.

Göz maskesi olarak uygulanırsa kanlanmaya ve ağırlaşmış göz kapaklarına faydalıdır. Demlenmiş  kalan çay suyunu evinizde ahşap temizleyici olarak uygulayabilir, koyu renk mobilyalara kullanıldığında çayda bulunan bileşenler eskimiş yüzeylere yepyeni bir parlaklık kazandırır.

Ancak Uzakdoğu bilim adamlarının  yaptığı bir açıklamaya göre çay ile  ilgili oldukça ilginç bir bilgiyi ortaya koydu. Japon bilim adamlarının yaptığı açıklamaya göre siyah çay içinde bulunan antioksidantlar özellikle ileri yaşlarda oluşan kemik zayıflamasını engelliyor.

Osteoporoz adı verilen ve yaşı ileri yaşlarda bazı kişilerde  görülen kemik erimesi ve zayıflaması olarak tanımlanan rahatsızlığa karşı siyah çay tüketmenin  faydalı olduğu açıklandı.Osaka Üniversitesi’nde yapılan ve Keizo Nishikawa tarafından yönetilen incelemede siyah çayın içeriğinde bulunan theaflavin-3 denilen bir antioksidant maddenin kemik dokusuna zarar veren metiltransferas isimli enzimi giderdiği ve böylece  kemiklerin dokusunun kuvvetlendiği kanıtlandı.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER