Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Canım evladıma mektup; Benim artık iyice yaşlandığımı düşündüğün gün, lütfen bana karşı sabırlı ol lütfen ve beni anlamaya çalış.

Devamını Oku…
06 Nisan 2018 - 11:39 'de eklendi ve 3611 kez görüntülendi.


Canım evladıma mektup; Benim artık iyice yaşlandığımı düşündüğün gün, lütfen bana karşı sabırlı ol lütfen ve beni anlamaya çalış. Yemekte üzerimi kirletir isem, yerken dökersem ve de üzerimi değiştirecek gücüm yoksa.

Benim sana bir şeyler öğretmek için seninle sabırla bıkmadan usanmadan, ilgilendiğim zamanları hatırla. Lütfen sabırlı ol. Yemeğimi ayrı yere koy, bir kenarda yiyeyim ama lütfen bana laf söyleme, beni azarlama.

Ve bir gün yaşlı bacaklarım yürümeme izin vermediğinde, bana elini ver. Tıpkı, benim sana ilk adımlarını atarken verdiğim gibi. Seninle konuşurken, sürekli aynı şeyleri 100 kere tekrarlıyorsam, kaçıncı anlatışın bu diye sözümü kesme beni dinle.

Sen küçükken, uyuyana kadar sana aynı hikayeyi her gün defalarca tekrar tekrar okumak zorunda kalıyordum.Sorduğun aynı soruya defalarca bıkmadan cevap veriyordum. Bunu unutma.

Bazı zamanlarda unutkan olursam yahut konuşmalarımızda ipin ucunu kaçırırsam, lütfen hatırlamam için gerekli zamanı bana tanı, eğer hatırlayamazsam, sinirlenme.çünkü asıl önemli olan benim konuşmam değil, senin yanında olabilmem ve senin beni dinliyor olmandır.

Banyo yapmak isterken beni utandırma yada azarlama, seni banyoya götürmek için ne yöntemler icat ettiğimi ve oyunlarımı hatırla. Ben sana bir sürü şeyi nasıl yapacağını gösterdim.İyi yemek yemeyi, iyi giyinmeyi, yaşamı göğüslemeyi.

Sende benim yanımda olmalısın, beni anlamalısın ve bana yardım etmelisin. Yürümeme ve yolumu sabır ile, sevgi ile bitirmeme yardımcı ol. Yaşımın zevk alma değil artık idareten yaşama yaşı olduğunu anlamaya çalış,

Ve bir gün artık daha fazla yaşamak istemediğimi ve ölmek istediğimi söylediğimde bana kızma. Bir gün anlayacaksın bunu bir devran olduğunu, bu gün bana yarın da sana olduğunu.

Bir gün şunu anlayacaksın:hataları olsa da annelerin hep evlatları için iyi olanı gerçekleştirmeye çabaladığını ve onların yolunu hazırlamaya çalıştığını Seni çok seviyorum kızım.Ve hep seveceğim.Bunu sakın unutma… ANNENHer gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER